• feature
 • feature
 • feature
 • Zapytaj o dostępność
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T

1 706,50 zł brutto

Dostępność:
Zapytaj o dostępność
Kod EAN:
4974019102078
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata

Produkt niedostępny

Wpisz swój adres email, a otrzymasz powiadomienie, gdy produkt znowu będzie dostępny

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
145,53 zł
 Gwarancja
+ 2 lata
194,31 zł
 Gwarancja
+ 3 lata
259,35 zł

Darmowa wysyłka
Wysyłka w ciągu 24h
Opis
Parametry techniczne
Załączniki
Opinie
Opis

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T to urządzenie wyposażone w zaawansowaną i przebadaną technologię jonizacji Plasmacluster, która emituje jony dodatnie i jony ujemne. Redukuje wszelkie bakterie, wirusy, alergeny czy zarodki pleśni. Usuwa nieprzyjemne zapachy i elektryczność statyczną. Nawilża powietrze, poprawia jego jakość co znacząco wpływa na samopoczucie użytkowników a także na wygląd skóry. 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T zapewnia skuteczne oczyszczanie powietrza dzięki 5-stopniowej filtracji i doskonałej cyrkulacji powietrza zapewnionej przez tylny wylot powietrza, ustawiony pod kątem 20°. Dzięki temu kurz zgromadzony na podłodze unosi się i kieruje z powrotem do urządzenia w celu przefiltrowania, co sprawia, że pomieszczenie staje się czystsze a powietrze świeższe. Urządzenie wyposażono w tryb Ion Shower który zapewnia bardzo wysokie stężenie jonów w krótkim czasie. Tryb Ion Spot zapewnia wysoką skuteczność nawet w odległych obszarach pomieszczenia. Jest to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 28 m² (przepływ powietrza do 240 m³/h). Wydajność nawilżania to 400 ml/h, pojemność zbiornika na wodę: 2,5 l. Charakteryzuje się cichym działaniem (od 19 dB) i energooszczędnością (5-31 W).

Specyfikacja techniczna identyczna z modelami KC-G40EUW i KC-G40EUH

TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER 7000

Plasmacluster to sprawdzona metoda, która neutralizuje wirusy, bakterie, grzyby, alergeny i pleśń oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy takie jak: dym papierosowy, pot czy zapach zwierząt. Zmniejsza ona elektryczność statyczną pozbywając się przylegających cząsteczek kurzu. 

Wydajna jonizacja powietrza w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-HG40E-T  uzyskiwana jest dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 7000.  Zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i  ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe. To efekt zaczerpnięty z przyrody i porównywalny do jakości powietrza, którą możemy spotkać w lesie, na łonie natury.

Technologia Plasmacluster dzięki generowaniu jonów dodatnich i ujemnych powoduje: eliminowanie smogu, wirusów, bakterii, alergenów i pleśni, usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz redukowanie elektryczności statycznej, poprawę poziomu nawilżenia skóry.

FUNKCJA NAWILŻANIA EWAPORACYJNEGO

Zbyt suche powietrze w pomieszczeniu może przyczyniać się do problemów ze skórą, oddychaniem i zdrowiem. System nawilżania zastosowany w oczyszczaczach powietrza pozwala zapobiegać tym dolegliwościom. Pomaga w utrzymaniu optymalnej wilgotności w pomieszczeniu, przyczyniając się do poprawy naszego zdrowia, samopoczucia oraz jakości powietrza w pomieszczeniu.

Oczyszczacz Sharp UA-HG40E-T został wyposażony w funkcję nawilżania ewaporacyjnego a jego wydajność wynosi 400 ml/h. Urządzenia ma wbudowany 2,5-litrowy zbiornik na wodę (wystarcza na około 5 godzin pracy). Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest tryb nawilżania automatycznego, który działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wilgotności i temperatury. 

Podczas upalnych dni, oczyszczacz Sharp UA-HG40E-T może być stosowany także jako klimatyzer ewaporacyjny, który obniży temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. W tym celu należy do zbiornika na wodę wrzucić kostki lodu. 

SYSTEM FILTRACJI

Filtr wstępny - zatrzymuje największe zanieczyszczenia zatrzymując kurz, sierść zwierząt, włosy, itp. 

Filtr węglowy z żelem krzemionkowym - odpowiada za absorpcję szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Neutralizuje większość niebezpiecznych związków lotnych, w tym m.in. benzo(a)piren i formaldehyd. Żel krzemionkowy pozwala zatrzymać tlenki siarki i tlenki azotu, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. 

Filtr HEPA H13 - wyróżnia go skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%. Efektywnie usuwa większość cząsteczek o średnicy nawet 0,3 mikrona. Zatrzymuje m.in. pyły PM2.5 i PM10, będące głównymi składowymi niebezpiecznego smogu a także wirusy, grzyby i alergeny wziewne. 

Filtr wodny - mata ewaporacyjna, należy ją regularnie czyścić w warunkach domowych co znacząco wydłuża żywotność pozostałych filtrów. Zapewniająca optymalną wilgotność powietrza i dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem mikroorganizmów.

Jonizacja Plasmacluster - zapobiega gromadzeniu się kurzu na całej, oczyszczanej powierzchni.

WBUDOWANE CZUJNIKI:

Czujnik kurzu i pyłów PM2.5

Czujnik temperatury

Czujnik wilgotności powietrza

Czujnik natężenia światła

7-stopniowa skala kolorystyczna, dzięki której oczyszczacz Sharp UA-HG40E-T informuje o stopniu zanieczyszczenia:

niebieski – czyste powietrze,

czerwony – bardzo zanieczyszczone powietrze.

TRYBY PRACY

1. Tryb Intelligent: urządzenie samo dostosowuje tryb pracy do warunków powietrza pobieranych z czujników;

2. Tryb Pollen: poziom czujnika zanieczyszczenia jest automatycznie ustawiony na poziom wysoki w celu szybkiego wykrycia i usunięcia kurzu i pyłu;

3. Tryb Ion Shower: specjalny tryb wykorzystujący technologię Plasmacluster. Urządzenie przez 10 minut emituje jony przy maksymalnej prędkości nawiewu, zmniejszając elektryczność statyczną i uwalniając kurz. Następnie przez 50 minut intensywnie pobiera zgromadzone zanieczyszczenia. Ten tryb pracy jest szczególnie polecany do oczyszczenia pomieszczenia przed snem; 

4. Tryb Ion Spot: specjalny tryb emisji jonów Plasmcluster o wysokim stężeniu. Jest przeznaczony głównie do walki z nieprzyjemnymi zapachami i drobnoustrojami znajdującymi się w zasłonach, kanapach czy ubraniach. Jony są wyrzucane do przodu zatem urządzenie należy ustawić w kierunku czyszczonych rzeczy. Oczyszczacz potrafi zneutralizować nieprzyjemne zapachy w ciągu 3 godzin. 

5. Tryb nocny: urządzenie pracuje bardzo cicho, emituje zaledwie 19 dB. Niski poziom głośności oraz możliwość wyłączenia wyświetlacza zapewniają spokojny sen w oczyszczanym pomieszczeniu. 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Wysoką jakość wykonania produktu potwierdzają liczne nagrody i atesty. Są to:

1. Złote godło Konsumencki Lider Jakości 2023

2. Atest PZH – potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne 

3. Certyfikat Allergy UK - ten model oczyszczacza powietrza posiada przyznany przez The British Allergy Foundation certyfikat Seal of Approval który potwierdza wysoką skuteczność w efektywnym usuwaniu z powietrza alergenów i roztoczy.

FUNKCJE DODATKOWE

Autonomiczność - możliwość wyłączenia funkcji nawilżania 

Mechanizm nawilżający – system ewaporacyjny

Wbudowany Plasmacluster - przebadana jonizacja powietrza

Clean Ion Shower - tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

3 tryby pracy manualnej - max, med, low

Praca automatyczna - 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy

Bardzo cichy - tylko 19 dB w trybie nocnym

Blokada rodzicielska - wygodny i bezpieczny sposób na zablokowanie sterowania

Auto Restart - po powrocie zasilania

Wskaźnik konserwacji filtra - informacja o ich jakości

2 wyloty powietrza: górny i boczny - bardziej efektywna praca

7-stopniowa skala oczyszczania

Regulacja czułości czujnika - pyłów PM2.5/ kurzu

Alarm dźwiękowy - pusty zbiornik na wodę

Tryb Pollen - w 10 minut pozbywania się zanieczyszczeń

Wyświetlacz z funkcją przyciemniania – użyteczne nocą

Kółka transportowe – ułatwiają przenoszenie urządzenia.

FILMY MARKETINGOWE

Oczyszczacz powietrza Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/_DeZmfjJvMo 

Porównanie oczyszczaczy Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/wvzK6laHljo

Parametry techniczne
 • Sharp
 • wolnostojący
 • 63,1 x 34,5 x 26,2 cm
 • brązowy
 • 9.2
 • 2.5
 • 31
 • tak
 • 46
 • nie
 • tak
 • tak
 • 400
 • nie
 • 28
 • 240
 • tak
 • ewaporacyjny
 • 2
 • 6.5
 • 19
Załączniki

Podobne produkty

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij