• feature
 • feature
 • feature
 • Zapytaj o dostępność
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L

1 706,50 zł brutto

Dostępność:
Zapytaj o dostępność
Kod EAN:
4974019102061
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata

Produkt niedostępny

Wpisz swój adres email, a otrzymasz powiadomienie, gdy produkt znowu będzie dostępny

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
145,53 zł
 Gwarancja
+ 2 lata
194,31 zł
 Gwarancja
+ 3 lata
259,35 zł

Darmowa wysyłka
Wysyłka w ciągu 24h
Opis
Parametry techniczne
Załączniki
Opinie
Opis

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L to urządzenie wyposażone w zaawansowaną i przebadaną technologię jonizacji Plasmacluster, która emituje jony dodatnie i jony ujemne. Redukuje wszelkie bakterie, wirusy, alergeny czy zarodki pleśni. Usuwa nieprzyjemne zapachy i elektryczność statyczną. Nawilża powietrze, poprawia jego jakość co znacząco wpływa na samopoczucie użytkowników a także na wygląd skóry. 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L zapewnia skuteczne oczyszczanie powietrza dzięki 5-stopniowej filtracji i doskonałej cyrkulacji powietrza zapewnionej przez tylny wylot powietrza, ustawiony pod kątem 20°. Dzięki temu kurz zgromadzony na podłodze unosi się i kieruje z powrotem do urządzenia w celu przefiltrowania, co sprawia, że pomieszczenie staje się czystsze a powietrze świeższe. Urządzenie wyposażono w tryb Ion Shower który zapewnia bardzo wysokie stężenie jonów w krótkim czasie. Tryb Ion Spot zapewnia wysoką skuteczność nawet w odległych obszarach pomieszczenia. Jest to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 28 m² (przepływ powietrza do 240 m³/h). Wydajność nawilżania to 400 ml/h, pojemność zbiornika na wodę: 2,5 l. Charakteryzuje się cichym działaniem (od 19 dB) i energooszczędnością (5-31 W).

Specyfikacja techniczna identyczna z modelami KC-G40EUW i KC-G40EUH

TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER 7000

Plasmacluster to sprawdzona metoda, która neutralizuje wirusy, bakterie, grzyby, alergeny i pleśń oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy takie jak: dym papierosowy, pot czy zapach zwierząt. Zmniejsza ona elektryczność statyczną pozbywając się przylegających cząsteczek kurzu. 

Wydajna jonizacja powietrza w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-HG40E-L  uzyskiwana jest dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 7000.  Zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i  ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe. To efekt zaczerpnięty z przyrody i porównywalny do jakości powietrza, którą możemy spotkać w lesie, na łonie natury.

Technologia Plasmacluster dzięki generowaniu jonów dodatnich i ujemnych powoduje: eliminowanie smogu, wirusów, bakterii, alergenów i pleśni, usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz redukowanie elektryczności statycznej, poprawę poziomu nawilżenia skóry.

FUNKCJA NAWILŻANIA EWAPORACYJNEGO

Zbyt suche powietrze w pomieszczeniu może przyczyniać się do problemów ze skórą, oddychaniem i zdrowiem. System nawilżania zastosowany w oczyszczaczach powietrza pozwala zapobiegać tym dolegliwościom. Pomaga w utrzymaniu optymalnej wilgotności w pomieszczeniu, przyczyniając się do poprawy naszego zdrowia, samopoczucia oraz jakości powietrza w pomieszczeniu.

Oczyszczacz Sharp UA-HG40E-L został wyposażony w funkcję nawilżania ewaporacyjnego a jego wydajność wynosi 400 ml/h. Urządzenia ma wbudowany 2,5-litrowy zbiornik na wodę (wystarcza na około 5 godzin pracy). Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest tryb nawilżania automatycznego, który działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wilgotności i temperatury. 

SYSTEM FILTRACJI

Filtr wstępny - zatrzymuje największe zanieczyszczenia zatrzymując kurz, sierść zwierząt, włosy, itp. 

Filtr węglowy z żelem krzemionkowym - odpowiada za absorpcję szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Neutralizuje większość niebezpiecznych związków lotnych, w tym m.in. benzo(a)piren i formaldehyd. Żel krzemionkowy pozwala zatrzymać tlenki siarki i tlenki azotu, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. 

Filtr HEPA H13 - wyróżnia go skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%. Efektywnie usuwa większość cząsteczek o średnicy nawet 0,3 mikrona. Zatrzymuje m.in. pyły PM2.5 i PM10, będące głównymi składowymi niebezpiecznego smogu a także wirusy, grzyby i alergeny wziewne. 

Filtr wodny - mata ewaporacyjna, należy ją regularnie czyścić w warunkach domowych co znacząco wydłuża żywotność pozostałych filtrów. Zapewniająca optymalną wilgotność powietrza i dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem mikroorganizmów.

Jonizacja Plasmacluster - zapobiega gromadzeniu się kurzu na całej, oczyszczanej powierzchni.

WBUDOWANE CZUJNIKI:

Czujnik kurzu i pyłów PM2.5

Czujnik temperatury

Czujnik wilgotności powietrza

Czujnik natężenia światła

7-stopniowa skala kolorystyczna, dzięki której oczyszczacz Sharp HG40E-L informuje o stopniu zanieczyszczenia:

niebieski – czyste powietrze,

czerwony – bardzo zanieczyszczone powietrze.

TRYBY PRACY

1. Tryb Intelligent: urządzenie samo dostosowuje tryb pracy do warunków powietrza pobieranych z czujników;

2. Tryb Pollen: poziom czujnika zanieczyszczenia jest automatycznie ustawiony na poziom wysoki w celu szybkiego wykrycia i usunięcia kurzu i pyłu;

3. Tryb Ion Shower: specjalny tryb wykorzystujący technologię Plasmacluster. Urządzenie przez 10 minut emituje jony przy maksymalnej prędkości nawiewu, zmniejszając elektryczność statyczną i uwalniając kurz. Następnie przez 50 minut intensywnie pobiera zgromadzone zanieczyszczenia. Ten tryb pracy jest szczególnie polecany do oczyszczenia pomieszczenia przed snem; 

4. Tryb Ion Spot: specjalny tryb emisji jonów Plasmcluster o wysokim stężeniu. Jest przeznaczony głównie do walki z nieprzyjemnymi zapachami i drobnoustrojami znajdującymi się w zasłonach, kanapach czy ubraniach. Jony są wyrzucane do przodu zatem urządzenie należy ustawić w kierunku czyszczonych rzeczy. Oczyszczacz potrafi zneutralizować nieprzyjemne zapachy w ciągu 3 godzin. 

5. Tryb nocny: urządzenie pracuje bardzo cicho, emituje zaledwie 19 dB. Niski poziom głośności oraz możliwość wyłączenia wyświetlacza zapewniają spokojny sen w oczyszczanym pomieszczeniu. 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Wysoką jakość wykonania produktu potwierdzają liczne nagrody i atesty. Są to:

1. Złote godło Konsumencki Lider Jakości 2023

2. Atest PZH – potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne 

3. Certyfikat Allergy UK - ten model oczyszczacza powietrza posiada przyznany przez The British Allergy Foundation certyfikat Seal of Approval który potwierdza wysoką skuteczność w efektywnym usuwaniu z powietrza alergenów i roztoczy.

FUNKCJE DODATKOWE

Autonomiczność - możliwość wyłączenia funkcji nawilżania 

Mechanizm nawilżający – system ewaporacyjny

Wbudowany Plasmacluster - przebadana jonizacja powietrza

Clean Ion Shower - tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

3 tryby pracy manualnej - max, med, low

Praca automatyczna - 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy

Bardzo cichy - tylko 19 dB w trybie nocnym

Blokada rodzicielska - wygodny i bezpieczny sposób na zablokowanie sterowania

Auto Restart - po powrocie zasilania

Wskaźnik konserwacji filtra - informacja o ich jakości

2 wyloty powietrza: górny i boczny - bardziej efektywna praca

7-stopniowa skala oczyszczania

Regulacja czułości czujnika - pyłów PM2.5/ kurzu

Alarm dźwiękowy - pusty zbiornik na wodę

Tryb Pollen - w 10 minut pozbywania się zanieczyszczeń

Wyświetlacz z funkcją przyciemniania – użyteczne nocą

Kółka transportowe – ułatwiają przenoszenie urządzenia.

FILMY MARKETINGOWE

Oczyszczacz powietrza Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/_DeZmfjJvMo 

Porównanie oczyszczaczy Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/wvzK6laHljo

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L został wyposażony w filtr HEPA oraz technologię Plasmacluster, zapewniającą skuteczną 3-stopniową filtrację powietrza. Połączenie tych dwóch technologii pozwala urządzeniu usunąć z powietrza do 99,97% cząsteczek, w tym kurz, pyłki i inne alergeny. Uzupełnieniem filtra HEPA jest filtr węglowy i wstępny, dzięki którym powietrze jest dokładnie oczyszczone przed wypuszczeniem z powrotem do pomieszczenia. To sprawia, że Sharp UA-HG40E-L jest doskonałym wyborem dla osób cierpiących na alergie lub problemy z oddychaniem.

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L został zaprojektowany z myślą o pomieszczeniach o powierzchni do 28 m², dzięki czemu nadaje się do większości sypialni i salonów. Oczyszczacz posiada wskaźnik CADR na poziomie 240m³/h, co świadczy o jego wysokiej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza. Dodatkowo oczyszczacz posiada szereg przydatnych funkcji, w tym tryb automatyczny, tryb uśpienia i funkcję blokady rodzicielskiej. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L to wysokiej jakości, eleganckie urządzenie wykonane z trwałych materiałów. Łączy w sobie funkcje oczyszczacza i nawilżacza powietrza, dzięki czemu jest uniwersalnym rozwiązaniem do utrzymania dobrej jakości powietrza i wilgotności w Twoim domu.

Porównanie oczyszczaczy powietrza SHARP KC-G40EUW i Sharp UAHG40E-L

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-G40EUW i Sharp UA-HG40E-L wykorzystują technologię Plasmacluster ion do oczyszczania powietrza poprzez uwalnianie jonów dodatnich i ujemnych. Posiadają także funkcję nawilżania i tryb uśpienia, który zapewnia bardzo cichą pracę, dzięki czemu idealnie nadają się do użytku w sypialniach. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-L jest energooszczędny i zapewnia niskie koszty utrzymania. Niskie zużycie energii czyni go przyjaznym dla środowiska urządzeniem, skutecznie minimalizującym ślad węglowy oraz niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Oczyszczacze Sharp to doskonała opcja dla osób, którym dobro planety nie jest obojętne. 

Parametry techniczne
 • Sharp
 • wolnostojący
 • 63,1 x 34,5 x 26,2 cm
 • jasnoszary
 • 9.2
 • 2.5
 • 31
 • tak
 • 46
 • nie
 • tak
 • tak
 • 400
 • nie
 • 28
 • 240
 • tak
 • ewaporacyjny
 • 2
 • 6.5
 • 19
Załączniki

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Podobne produkty

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij