• feature
 • feature
 • feature
 • Zapytaj o dostępność
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L

1 625,20 zł brutto

Dostępność:
Zapytaj o dostępność
Kod EAN:
4974019102023
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata

Produkt niedostępny

Wpisz swój adres email, a otrzymasz powiadomienie, gdy produkt znowu będzie dostępny

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
145,53 zł
 Gwarancja
+ 2 lata
194,31 zł
 Gwarancja
+ 3 lata
259,35 zł

Darmowa wysyłka
Wysyłka w ciągu 24h
Opis
Parametry techniczne
Załączniki
Opinie
Opis

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Sharp UA-HD60E-L to oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji i nawilżania powietrza przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 48 m² (przepływ powietrza do 396 m³/h). Wydajność nawilżania: 660 ml/h, pojemność zbiornika na wodę: 3,0 l. 

Jest połączeniem technologii Plasmacluster, potrójnego systemu filtracji mechanicznej i funkcji nawilżania.

Dzięki zaawansowanej  filtracji, wbudowanemu trybowi Pollen i zastosowaniu przebadanej technologii Plasmacluster, Sharp UA-HD60E-L sprawia, że powietrze jest niemal w 100% oczyszczone z wirusów, zanieczyszczeń gazowych czy też z alergenów.  Jest to oczyszczacz powietrza szczególnie polecany alergikom, czego potwierdzeniem jest przyznany certyfikat Allergy UK. 

Sharp UA-HD60E-L to skuteczne oczyszczanie powietrza dzięki 3-stopniowej filtracji i doskonałej cyrkulacji powietrza zapewnionej przez tylny wylot powietrza, ustawiony pod kątem 20°.

TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER 7000

Plasmacluster to sprawdzona metoda, która neutralizuje wirusy, bakterie, grzyby, alergeny i pleśń oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy takie jak: dym papierosowy, pot czy zapach zwierząt. Zmniejsza ona elektryczność statyczną pozbywając się przylegających cząsteczek kurzu. 

Wydajna jonizacja powietrza w oczyszczaczu powietrza Sharp HD60E-L  uzyskiwana jest dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 7000.  Zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i  ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe. To efekt zaczerpnięty z przyrody i porównywalny do jakości powietrza, którą możemy spotkać w lesie, na łonie natury.

Technologia Plasmacluster dzięki generowaniu jonów dodatnich i ujemnych powoduje: eliminowanie smogu, wirusów, bakterii, alergenów i pleśni, usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz redukowanie elektryczności statycznej, poprawę poziomu nawilżenia skóry.

FUNKCJA NAWILŻANIA EWAPORACYJNEGO

Oczyszczacz Sharp UA-HD60E-L został wyposażony w funkcję nawilżania ewaporacyjnego a jego wydajność wynosi 660 ml/h. Urządzenia ma wbudowany 3,0 litrowy zbiornik na wodę (wystarcza na około 5 godzin pracy). Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest tryb nawilżania automatycznego, który działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wilgotności i temperatury. 

Nawilżanie ewaporacyjne to bezpieczna dla człowieka i środowiska metoda oczyszczania i nawilżania powietrza, w której wykorzystywana jest wyłącznie woda. Takie nawilżanie nie pozostawia uciążliwego białego nalotu na meblach i nie tworzy mokrych plam.

Na panelu urządzenia znajdują wskaźniki informujące o poziomie wody w pojemniku, o pracy nawilżacza a także wskaźnik filtra który informuje o konieczności prac konserwacyjnych nawilżacza. Wyświetlacz informuje także o poziomie wilgotności powietrza (20-90%) oraz o temperaturze powietrza w pomieszczeniu (0-50°C). 

Podczas upalnych dni, oczyszczacz Sharp UA-HD60E-L może być stosowany także jako klimatyzer ewaporacyjny, który obniży temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. W tym celu należy do zbiornika na wodę wrzucić kostki lodu. 

SYSTEM FILTRACJI

Filtr wstępny – zatrzymuje największe zanieczyszczenia zatrzymując kurz, sierść zwierząt, włosy, itp. 

Filtr węglowy - który odpowiada za absorpcję szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Neutralizuje większość niebezpiecznych związków lotnych, w tym m.in. benzo(a)piren i formaldehyd.

Filtr HEPA H13 - wyróżnia go skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%. Efektywnie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne – większość cząsteczek o średnicy nawet 0,3 mikrona. Odpowiada za zatrzymywanie m.in. pyłów PM2.5 i PM10, będących głównymi składowymi niebezpiecznego smogu, wirusów, grzybów czy alergenów wziewnych.

Filtr wodny – mata ewaporacyjna, należy ją regularnie czyścić w warunkach domowych co znacząco wydłuża żywotność pozostałych filtrów. Zapewniająca optymalną wilgotność powietrza i dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem mikroorganizmów.

Jonizacja Plasmacluster - zapobiega gromadzeniu się kurzu na całej, oczyszczanej powierzchni.

WBUDOWANE CZUJNIKI:

W oczyszczaczu powietrza Sharp UA-HD60E-L zastosowano następujące czujniki: 

Czujnik pyłów

Czujnik temperatury

Czujnik wilgotności powietrza

Czujnik zapachu

3-stopniowa skala kolorystyczna, dzięki której oczyszczacz Sharp HD40E-L informuje o stopniu zanieczyszczenia:

zielony – czyste powietrze,

pomarańczowy – umiarkowanie zanieczyszczone powietrze,

czerwony – bardzo zanieczyszczone powietrze.

TRYBY PRACY

W oczyszczaczu powietrza Sharp HD50E-L  zastosowano: 

1. Tryb AUTO: urządzenie samo dostosowuje intensywność pracy do stopnia zanieczyszczenia i poziomu wilgotności;

2. Tryb Ion Shower: specjalny tryb wykorzystujący technologię Plasmacluster. Urządzenie przez 10 minut emituje jony przy maksymalnej prędkości nawiewu, zmniejszając elektryczność statyczną i uwalniając kurz. Następnie przez 50 minut intensywnie pobiera zgromadzone zanieczyszczenia. Ten tryb pracy jest szczególnie polecany do oczyszczenia pomieszczenia przed snem;

3. Tryb Pollen: poziom czujnika zanieczyszczenia jest automatycznie ustawiony na poziom wysoki w celu szybkiego wykrycia i usunięcia kurzu i pyłu;

4. Funkcja Advanced Auto: poprzez intensywną produkcję jonów, urządzenie w krótkim czasie usuwa pleśń i grzyby. W trybie auto uruchamia się automatycznie gdy wilgotność przekracza poziom zalecany dla zdrowia człowieka;

5. Trzy tryby ustawiane manualnie: W ich regulacji pomaga znajdujący się z przodu urządzenia wskaźnik kurzu. 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Wysoką jakość wykonania produktu potwierdzają liczne nagrody i atesty. Są to:

1. Złote godło Konsumencki Lider Jakości 2023

2. Atest PZH – potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne 

3. Certyfikat Allergy UK - ten model oczyszczacza powietrza posiada przyznany przez The British Allergy Foundation certyfikat Seal of Approval który potwierdza wysoką skuteczność w efektywnym usuwaniu z powietrza alergenów i roztoczy.

FUNKCJE DODATKOWE

Plasmacluster -  jonizacja powietrza z możliwością wyłączenia

Automatyczna praca 

6 trybów pracy: Auto/Advanced auto/Pollen/Max/Med/Low

3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (idealny na noc)

3 tryby AUTO i płynna regulacja obrotów

Funkcja Advanced Auto - intensywna walka ze smogiem i alergenami

Tryb Ion Shower zapewnia bardzo wysokie stężenie jonów

Autonomiczność - urządzenie może pracować bez wody

4 czujniki: pyłów, temperatury, wilgotności i zapachu

Wskaźnik jakości powietrza

Wskaźnik nawilżacza – informuje o braku wody i aktywności dot. nawilżania 

Automatyczna przysłona wywiewu - ochrona filtrów 

TIMER - ustawienie czasu uruchomienia i wyłączenia urządzenia

Wskaźnik czystości filtrów - informacja o potrzebie wyczyszczenia

Auto Restart - przywrócenie ustawień do pracy po zaniku zasilania

Trzystopniowa regulacja czułości czujników - niska, średnia, wysoka

Regulacja jasności wyświetlacza - jasny, ciemny, wyłączony

Blokada rodzicielska - wygodny i bezpieczny sposób na zablokowanie sterowania

Kółka transportowe – ułatwiają przenoszenie urządzenia.

FILMY MARKETINGOWE

Oczyszczacz powietrza Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/_DeZmfjJvMo 

Porównanie oczyszczaczy Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/wvzK6laHljo

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L to wysokiej jakości urządzenie przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni do 48 m². Jedną z kluczowych cech tego oczyszczacza powietrza jest zaawansowana technologia filtrowania HEPA. Filtr HEPA jest w stanie usunąć 99,97% cząsteczek kurzu o wielkości zaledwie 0,3 mikrona, w tym cząstek PM10 i PM2,5, o będących głównym składnikiem szkodliwego dla zdrowia smogu. Dodatkowo filtr HEPA pomaga pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu zaawansowanemu systemowi filtracji oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L zapewnia czyste i zdrowe powietrze dla Ciebie i Twojej rodziny.

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L wykorzystuje unikalną technologię Plasmacluster ion. Ta opatentowana technologia jonizacji powietrza jest w stanie skutecznie wyeliminować z otoczenia wirusy, bakterie, nieprzyjemne zapachy i pleśń. Technologia ta polega na uwalnianiu do powietrza jonów dodatnich i ujemnych, które przyczepiają się do szkodliwych cząstek i neutralizują je. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L oferuje również szereg różnych trybów pracy dostosowanych do Twoich potrzeb. Dzięki sześciu różnym trybom do wyboru, w tym auto, Advanced auto, max, med, low i pollen, możesz dostosować ustawienia oczyszczacza powietrza do swoich preferencji. Dodatkowo urządzenie oferuje funkcję nawilżania.

Porównanie oczyszczacza powietrza Sharp UAHD60E-L i SHARP KC-D60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L to wysokiej jakości urządzenie przeznaczone do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Urządzenie posiada dwa wyloty powietrza, górny i boczny, dzięki czemu efektywniej wykorzystuje efekt Coandy do wymiany powietrza w całym pomieszczeniu. W porównaniu do SHARP KC - D60EUW, oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L oferuje dodatkowe funkcje w postaci wydajnego nawilżacza. Dodatkowo urządzenie znacząco wpływa na naszą odporność i ogólny stan zdrowia, co czyni go niezbędnym urządzeniem dla osób, dla których zdrowie jest priorytetem. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L i SHARP KC - D60EUW to doskonała inwestycja dla osób, które chcą poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach i zachować dobry stan zdrowia.

Parametry techniczne
 • Sharp
 • wolnostojący
 • 63,7 x 42,0 x 24,2 cm
 • jasnoszary
 • 8.6
 • 3
 • 80
 • tak
 • 55
 • nie
 • tak
 • tak
 • 660
 • nie
 • 48
 • 396
 • tak
 • ewaporacyjny
 • 2
 • 7
 • 25
Załączniki

Podobne produkty

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij