• feature
 • feature
 • feature
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KCP100E-W

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KCP100E-W

3 657,72 zł brutto

Dostępność:
Dostępny
Kod EAN:
4974019217956
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
283,74 zł
 Gwarancja
+ 2 lata
365,04 zł
 Gwarancja
+ 3 lata
470,73 zł

Darmowa wysyłka
Wysyłka w ciągu 24h
Opis
Parametry techniczne
Załączniki
Opinie
Opis

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Najnowszy model oczyszczacza SHARP wykorzystuje aż 5 wbudowanych czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz bezpośrednio współpracujące czujniki temperatury i wilgotności, do bieżącego badania i analizy jakości powietrza oraz warunków otoczenia urządzenia, aby w najlepszy sposób dobrać automatyczny program oczyszczania z równoczesnym nawilżaniem.

Oczyszczacz w bardzo wydajny sposób i w nadzwyczaj krótkim czasie eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione, likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń), wyraźnie poprawia higienę i jakość powietrza.

Rozbudowany system 5-cio stopniowej filtracji oczyszczacza UA-KCP100E-W usuwa tlenki siarki (SOx) i tlenki azotu (NOx), doskonale sprawdzi się dla mieszkańców większych miast, a także żyjących w pobliżu dróg i autostrad, gdzie występuje duże natężenie ruchu drogowego. Filtry wychwytują pyły PM10 i PM2.5 a nawet PM1, czyli mierzone frakcje smogu, który jest wyjątkowo szkodliwy dla zdrowia.

Wsparcie opatentowanej innowacyjnej technologii Plasmacluster, wykorzystującej wydajny generator jonów High-Density 7000, oferuje bezpieczne i zdrowe powietrze w zaledwie kilkanaście minut od uruchomienia.

Przepływ powietrza na poziomie do 600 m3/h pod kątem 20 stopni zapewnia usuwanie kurzu z niższych poziomów w pomieszczeniu w celu skutecznego oczyszczenia powietrza. W połączeniu z jonami Plasmacluster, które eliminują elektryczność statyczną, skutecznie zapobiega przyleganiu kurzu do ścian i innych powierzchni.

Skuteczna filtracja pasywna pozwala na zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych (sierść, włosy, kurz), szkodliwych gazów i powodujących dyskomfort zapachów (dym papierosowy, pot, wilgoć) a także drobnoustrojów i smogu oraz innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona. 

Filtracja aktywna, czyli jonizacja, jest w stanie zdeaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii – potwierdzone badaniami. Oczyszczanie z jonizacją sprawdzi się u alergików, urządzenie eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego). Panująca w pomieszczeniu równowaga jonowa zdecydowanie zmniejsza dyskomfort odczuwany przez osoby cierpiące na migreny.

Oczyszczacz Sharp UA-KCP100E-W charakteryzuje się bardzo cichą pracą (już od 21dB) oraz energooszczędnością (od 5,5 W w najniższym trybie pracy). Zastosowane filtry cechuje długa żywotność (nawet do 10 lat), co zapewnia użytkownikom ekonomiczną eksploatację urządzenia.

WYŚWIETLACZ INFORMUJE O WIELU PARAMETRACH

1. Wskaźnik czystości powietrza

czerwony (szybko pulsujący) – powietrze bardzo zanieczyszczone

żółty (pulsujący) – powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym

niebieski (lub wyłączony) – powietrze czyste, nie wymagające oczyszczania

2. Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna),

3. Wskaźnik aktualnej temperatury,

4. Wskaźnik aktualnej wilgotności,

5. Wskaźnik stężenia PM2.5,

6. Pobór mocy w aktualnym trybie pracy,

7. Wskaźnik trybu nawilżania, dioda informuje o jego włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) oraz konieczności dolania wody do zbiornika (czerwona pulsująca dioda),

8. Na panelu sterującym umieszczony został wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który uruchomi się po przekroczeniu 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody.

SPOSOBY FILTRACJI POWIETRZA

Pasywny system filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-KCP100E-W należy do najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych na rynku oczyszczaczy powietrza. 

Pierwszym jego etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy.

Drugim etapem efektywnego oczyszczania powietrza jest pochłaniający zapachy, który wychwytuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy wydzielające się w czasie codziennych czynności w domu. 

Ostatnim etapem pasywnej filtracji jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie co najmniej 99,97%. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy powietrze wolne od pyłów PM10 i PM2.5 czyli mierzonych frakcji smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, unoszących się w powietrzu bakterii i zarodni pleśni, alergenów i blisko 100% innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona.

STEROWANIE APLIKACJĄ MOBILNĄ

Model UA-KCP100E-W jest pierwszym na rynku polskim, w którym producent zdecydował się wprowadzić sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej: Sharp Life. Umożliwia ona zdalne sterowanie urządzeniem i odczyt parametrów o każdej porze i w dowolnym miejscu. Dzięki aplikacji możesz:

 • sprawdzać i zmieniać ustawienia oczyszczacza powietrza

 • być informowanym na bieżąco o jakości powietrza w domu

 • wybrać jeden z 3 trybów prędkości

 • sprawdzić szacowany czas potrzebny na całkowite oczyszczenie powietrza

 • kontrolować stan zużycia filtrów oraz kiedy je wymienić

 • uzyskać informacje jak wymienić filtry

 • ustawić harmonogram tygodniowy

Możesz teraz w łatwy sposób zarządzać pracą oczyszczacza.

DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI

Nawilżanie ewaporacyjne – skutecznie nawilża do 320 ml/h, za pomocą wody, tj. bezpiecznej metody ewaporacyjnej, emitując cząsteczki wody poniżej progu aerozolu. Zainstalowany filtr usuwa zanieczyszczenia z wody (rekomenduje się używanie wody wodociągowej), po czym zasila przepływające i wyczyszczone wcześniej suche powietrze nano-cząsteczkami wody tworząc tzw. efekt nano cloud. W przeciwieństwie do metody ultradźwiękowej nie pozostawia mokrych plam i białego nalotu, jest neutralny dla zwierząt domowych. Wrzucenie do pojemnika na wodę kostek lodu zapewnia schłodzenie powietrza o kilka stopni.

Wydajna jonizacja powietrza, dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 7000, zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i  ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe.

PROGRAMY I TRYBY PRACY

Tryb AUTO – dzięki wbudowanym czujnikom: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz współpracującym czujnikom temperatury i wilgotności, urządzenie samo dobiera optymalne parametry oczyszczania z jednoczesnym nawilżaniem powietrza.

Trzy tryby pracy manualnej - oczyszczanie, oczyszczanie z nawilżaniem lub dowolny tryb z włączoną jonizacją.

Tryb POLLEN – oczyszcza powietrze w zaledwie 14 minut, eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego). Poziom czułości czujnika kurzu jest automatycznie zwiększany w celu szybkiego wykrywania zanieczyszczeń oraz wydajnego oczyszczenia powietrza.

Tryb Clean Ion Shower – ma doskonałe zastosowanie w sypialni, którą w ciągu godziny można efektywnie oczyścić przed snem. Program pracuje w najwyższym trybie, aby kilkukrotnie przefiltrować powietrze, uwalniając od wszelkich zanieczyszczeń.

Tryb SLEEP – oczyszczacz pracuje cicho, dostosowując ruch wentylatora do poziomu zanieczyszczenia powietrza. Regulacja jasności wskaźników (Auto) wyłączy wyświetlacz po zmroku.

TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER

Opatentowana przez SHARP technologia Plasmacluster polega na wytwarzaniu takich samych jonów dodatnich i ujemnych, jak obecne w świeżym, leśnym powietrzu. Działanie w trzech krokach: 

Krok 1 - Przy użyciu pary wodnej powstają w powietrzu jony dodatnie i jony ujemne

Krok 2 - Jony aktywnie przyłączają się do zanieczyszczeń i neutralizując swój ładunek oddzielają szkodliwe substancje od powietrza, rozkładając zanieczyszczenia

Krok 3 - Jony powracają do powietrza w postaci pary wodnej.

ATEST PAŃSTWOWEGO ZAKŁADU HIGIENY

Technologia Plasmacluster zapewnia eliminację 99,97% zanieczyszczeń, bakterii i wirusów z powietrza, którym oddychamy. Ma to bezpośredni i pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Skuteczność technologii została potwierdzona badaniami naukowymi i 13 certyfikatami ośrodków badawczych z całego świata.

Oczyszczacz powietrza UA-KCP100 otrzymał ATEST Państwowego Zakładu Higieny.

ZALETY PRODUKTU

 • Oczyszczacz klasy PREMIUM o najwyższych parametrach skuteczności,

 • Eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione,

 • Likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń)

 • Dezaktywuje szkodliwe cząstki i usuwa z powietrza zanieczyszczenia,

 • Likwiduje wirusy w zaledwie 9 minut,

 • Rozbudowana wielostopniowa filtracja,

 • Emituje jony takie, jak naturalnie obecne z świeżym leśnym powietrzu,

 • Zapewnia zdrowe i bezpieczne powietrze,

 • Eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego);

 • Cichy, energooszczędny i wydajny.

WYGODNE FUNKCJONALNOŚCI

 • Plasmacluster - intensywna jonizacja powietrza z unieszkodliwianiem zanieczyszczeń

 • Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej

 • Wskaźnik aktualnej wilgotności

 • Praca automatyczna: parametry dostosowane na podstawie pomiarów z 5 czujników 

 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra

 • Dostępne tryby manualne: niski, średni, wysoki 

 • TIMER - ustawienia czasu działania włącznika/ wyłącznika czasowego

 • Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

 • Auto Restart: przywrócenie do pracy po zaniku zasilania

 • Trzystopniowa regulacja czułości czujników

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania 

 • Trzystopniowa regulacja jasności wyświetlacza

 • Wskaźnik konserwacji filtrów 

 • Ustawienie sygnału dźwiękowego

 • Kółka transportowe: komfortowe przemieszczanie, automatyczna blokada kółek

 • Wskaźnik stężenia PM2.5 

 • Blokada rodzicielska (kids protection): blokowanie sterowania

 • Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna) 

 • Wskaźnik aktualnej temperatury 

 • Tryb SLEEP – cicha praca podczas snu

FILMY MARKETINGOWE

Oczyszczacz Sharp UA-KCP100E-W: https://youtu.be/5_NAEH9neIw

Najnowszy model Sharp: https://youtu.be/F2OU_-LZWmo

Parametry techniczne
 • Sharp
 • wolnostojący
 • 40,2 × 31,5 × 72,7 cm
 • biały
 • 10.1
 • 2
 • 79
 • tak
 • 53
 • tak
 • tak
 • tak
 • 320
 • nie
 • 75
 • 600
 • tak
 • ewaporacyjny
 • 5.5
 • 21
Załączniki

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Podobne produkty

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij