• feature
 • feature
 • Zapytaj o dostępność
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T

1 300,00 zł brutto

Dostępność:
Zapytaj o dostępność
Kod EAN:
4974019102047
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata

Produkt niedostępny

Wpisz swój adres email, a otrzymasz powiadomienie, gdy produkt znowu będzie dostępny

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
113,01 zł
 Gwarancja
+ 2 lata
161,79 zł
 Gwarancja
+ 3 lata
202,44 zł

Darmowa wysyłka
Wysyłka w ciągu 24h
Opis
Parametry techniczne
Załączniki
Opinie
Opis

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Sharp UA-HD40E-T to oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji i nawilżania powietrza przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 26 m² (przepływ powietrza do 216 m³/h). Wydajność nawilżania: 440 ml/h, pojemność zbiornika na wodę: 2,5 l. Cechuje go niskie zużycie prądu – od 5 do 25 W, cicha praca, pracuje już od 23 dB. 

Dzięki zaawansowanej 4 stopniowej filtracji, wbudowanemu trybowi Pollen i zastosowaniu przebadanej technologii Plasmacluster, Sharp HD40E-L sprawia, że powietrze jest niemal w 100% oczyszczone z wirusów, zanieczyszczeń gazowych czy też z alergenów.  Jest to oczyszczacz powietrza szczególnie polecany alergikom, czego potwierdzeniem jest przyznany certyfikat Allergy UK. 

Sposób filtracji powietrza składający się z drobnych oczek filtra wstępnego, filtra HEPA – usuwa alergeny, wirusy, pyłki, roztocza oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy. Świetnie radzi sobie również w usuwaniu SMOGu. Zastosowane w nim filtry wyróżnia długa żywotność.

TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER 7000

Plasmacluster to sprawdzona metoda, która neutralizuje wirusy, bakterie, grzyby, alergeny i pleśń oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy takie jak: dym papierosowy, pot czy zapach zwierząt. Zmniejsza ona elektryczność statyczną pozbywając się przylegających cząsteczek kurzu. 

Wydajna jonizacja powietrza w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-HD40E-T uzyskiwana jest dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 7000. Zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i  ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe. To efekt zaczerpnięty z przyrody i porównywalny do jakości powietrza, którą możemy spotkać w lesie, na łonie natury.

Technologia Plasmacluster dzięki generowaniu jonów dodatnich i ujemnych powoduje: eliminowanie smogu, wirusów, bakterii, alergenów i pleśni, usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz redukowanie elektryczności statycznej, poprawę poziomu nawilżenia skóry.

FUNKCJA NAWILŻANIA EWAPORACYJNEGO

Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T został wyposażony w funkcję nawilżania ewaporacyjnego a jego wydajność wynosi 440 ml/h. Urządzenia ma wbudowany 2,5-litrowy zbiornik na wodę (wystarcza na około 5 godzin pracy). Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest tryb nawilżania automatycznego, który działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wilgotności i temperatury. 

Nawilżanie ewaporacyjne to bezpieczna dla człowieka i środowiska metoda oczyszczania i nawilżania powietrza, w której wykorzystywana jest wyłącznie woda. Takie nawilżanie nie pozostawia uciążliwego białego nalotu na meblach i nie tworzy mokrych plam.

Na panelu urządzenia znajdują wskaźniki informujące o poziomie wody w pojemniku, o pracy nawilżacza a także wskaźnik filtra który informuje o konieczności prac konserwacyjnych nawilżacza. Wyświetlacz informuje także o poziomie wilgotności powietrza (20-90%) oraz o temperaturze powietrza w pomieszczeniu (0-50°C). 

Podczas upalnych dni, oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T może być stosowany także jako klimatyzer ewaporacyjny, który obniży temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. W tym celu należy do zbiornika na wodę wrzucić kostki lodu. 

SYSTEM FILTRACJI

Filtr wstępny - zatrzymuje największe zanieczyszczenia zatrzymując kurz, sierść zwierząt, włosy, itp. 

Filtr węglowy - odpowiada za absorpcję szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Neutralizuje większość niebezpiecznych związków lotnych, w tym m.in. benzo(a)piren i formaldehyd.

Filtr HEPA H13 - wyróżnia go skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%. Efektywnie usuwa większość cząsteczek o średnicy nawet 0,3 mikrona. Zatrzymuje m.in. pyły PM2.5 i PM10, będące głównymi składowymi niebezpiecznego smogu a także wirusy, grzyby i alergeny wziewne. 

Filtr wodny - mata ewaporacyjna, należy ją regularnie czyścić w warunkach domowych co znacząco wydłuża żywotność pozostałych filtrów. Zapewniająca optymalną wilgotność powietrza i dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem mikroorganizmów.

Jonizacja Plasmacluster - zapobiega gromadzeniu się kurzu na całej, oczyszczanej powierzchni.

WBUDOWANE CZUJNIKI:

W oczyszczaczu powietrza Sharp HD40E-L zastosowano następujące czujniki: 

Czujnik pyłów

Czujnik temperatury

Czujnik wilgotności powietrza

3-stopniowa skala kolorystyczna, dzięki której oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T informuje o stopniu zanieczyszczenia:

zielony – czyste powietrze,

pomarańczowy – umiarkowanie zanieczyszczone powietrze,

czerwony – bardzo zanieczyszczone powietrze.

TRYBY PRACY

W oczyszczaczu powietrza Sharp HD40E-L  zastosowano: 

1. Tryb AUTO: urządzenie samo dostosowuje intensywność pracy do stopnia zanieczyszczenia i poziomu wilgotności;

2. Tryb Ion Shower: specjalny tryb wykorzystujący technologię Plasmacluster. Urządzenie przez 10 minut emituje jony przy maksymalnej prędkości nawiewu, zmniejszając elektryczność statyczną i uwalniając kurz. Następnie przez 50 minut intensywnie pobiera zgromadzone zanieczyszczenia. Ten tryb pracy jest szczególnie polecany do oczyszczenia pomieszczenia przed snem; 

3. Tryb Pollen: poziom czujnika zanieczyszczenia jest automatycznie ustawiony na poziom wysoki w celu szybkiego wykrycia i usunięcia kurzu i pyłu;

4. Funkcja Advanced Auto: poprzez intensywną produkcję jonów, urządzenie w krótkim czasie usuwa pleśń i grzyby. W trybie auto uruchamia się automatycznie gdy wilgotność przekracza poziom zalecany dla zdrowia człowieka;

5. Trzy tryby ustawiane manualnie. W ich regulacji pomaga znajdujący się z przodu urządzenia wskaźnik kurzu. 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Wysoką jakość wykonania produktu potwierdzają liczne nagrody i atesty. Są to:

1. Złote godło Konsumencki Lider Jakości 2023

2. Atest PZH – potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne 

3. Certyfikat Allergy UK - ten model oczyszczacza powietrza posiada przyznany przez The British Allergy Foundation certyfikat Seal of Approval który potwierdza wysoką skuteczność w efektywnym usuwaniu z powietrza alergenów i roztoczy.

FUNKCJE DODATKOWE

Plasmacluster -  jonizacja powietrza z możliwością wyłączenia

Automatyczna praca 

6 trybów pracy: Auto/Advanced auto/Pollen/Max/Med/Low

3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (idealny na noc)

3 tryby AUTO i płynna regulacja obrotów

Funkcja Advanced Auto - intensywna walka ze smogiem i alergenami

Autonomiczność - urządzenie może pracować bez wody

3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

Wskaźnik jakości powietrza

Wskaźnik nawilżacza – informuje o braku wody i aktywności dot. nawilżania 

Automatyczna przysłona wywiewu - ochrona filtrów 

TIMER - ustawienie czasu uruchomienia i wyłączenia urządzenia

Wskaźnik czystości filtrów - informacja o potrzebie wyczyszczenia

Auto Restart - przywrócenie ustawień do pracy po zaniku zasilania

Trzystopniowa regulacja czułości czujników - niska, średnia, wysoka

Regulacja jasności wyświetlacza - jasny, ciemny, wyłączony

Blokada rodzicielska - wygodny i bezpieczny sposób na zablokowanie sterowania

Kółka transportowe – ułatwiają przenoszenie urządzenia.

FILMY MARKETINGOWE

Oczyszczacz powietrza Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/_DeZmfjJvMo 

Porównanie oczyszczaczy Sharp - seria HD i HG: https://youtu.be/wvzK6laHljo

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T to wysokowydajny oczyszczacz powietrza, który oferuje szereg korzyści. Wyposażony jest w podwójny system oczyszczania powietrza, na który składa się potrójny system filtracji mechanicznej oraz technologia Plasmacluster. 3-stopniowy system filtracji z wysokowydajnym filtrem HEPA H13 zapewnia skuteczne usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych, gazowych i biologicznych. Oczyszczacz dedykowany jest pomieszczeniom o powierzchni do 26 m2 i charakteryzuje się poziomem hałasu na poziomie 47 dB. Mocny silnik o mocy 25 W zapewnia wydajne oczyszczanie powietrza, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla osób poszukujących niezawodnego oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T jest wyposażony w unikalną technologię Plasmacluster, która emituje jony dodatnie i ujemne w celu zwalczania bakterii, wirusów, alergenów i pleśni. Technologia ta jest inspirowana naturą i odtwarza proces oczyszczania powietrza, który zachodzi naturalnie w przyrodzie. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T posiada również funkcję nawilżania. Elegancki design oczyszczacza z wysokiej klasy brązową obudową czyni go stylowym dodatkiem do każdego wnętrza. 

 Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T i SHARP KC-D40EUH

Oczyszczaczem powietrza dorównującym modelowi Sharp UA-HD40E-T pod względem wszechstronności i wydajności jest Sharp KC-D40EUH. Został zaprojektowany w celu skutecznej redukcji alergenów i cząstek unoszących się w powietrzu, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza Sharp UA-HD40E-T i SHARP KC - D40EUH nie tylko redukują cząsteczki unoszące się w powietrzu, ale także pomaga zredukować zapachy i szkodliwe chemikalia w powietrzu. Oczyszczacz posiada 170-gramowy filtr z węglem aktywnym, który skutecznie pochłania szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. Doskonała wydajność oczyszczania powietrza 216 m³/h, zapewniają szybkie odświeżenie i oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu.

Parametry techniczne
 • Sharp
 • wolnostojący
 • 61,5 x 39,9 x 23,0 cm
 • brązowy
 • 7.9
 • 2.5
 • 25
 • 10
 • tak
 • 47
 • nie
 • tak
 • tak
 • 440
 • nie
 • 26
 • 216
 • tak
 • ewaporacyjny
 • 1.5
 • 2
 • 5
 • 23
Załączniki

Podobne produkty

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij