Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN40E-W

2 031,71 zł brutto

Kod EAN:
4974019198644
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata
Dostępność:
Dostępny

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
178,05 zł
  Gwarancja
+ 2 lata
226,83 zł
  Gwarancja
+ 3 lata
308,13 zł
Ocena:
5,00/5 (5 opinii)
Porównaj 0 Zadaj pytanie o produkt
 • Kolor
  biały
 • Powierzchnia (m2)
  28
 • Przepływ powietrza (m³/h)
  240
 • Funkcja nawilżania
 • Jonizacja
 • Pobór energii (W)
  28
 • Poziom głośności max (dB)
  46

Opis

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN40E-W

Sharp UA-KIN40E-W to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania z oferty japońskiego producenta, firmy Sharp. Osiąga przepływ powietrza na poziomie do 306 m³/h i wydajność nawilżania do 440 ml/h, dzięki czemu sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m². Łączy najważniejsze funkcje znane z serii UA-HG oraz najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster Ion 25000. Wyposażony jest w wygodny tryb automatyczny działający w oparciu o 6 parametrów i 5 czujników. Oczyszczacz powietrza Sharp UA KIN40E-W cechuje bardzo cicha praca (od 17 dB) i energooszczędność (5,5-29 W). Urządzenie to cechują również niskie koszty eksploatacji.

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN40E-W to połączenie wysokiej jakości filtra HEPA H13, jonizatora Plasmacluster i specjalnego trybu Pollen dzięki czemu jest to sprawdzony oczyszczacz na alergie. Skutecznie usuwa z powietrza pyłki, roztocza i inne alergeny. Urządzenie sprawnie usuwa zanieczyszczenia z całego pomieszczenia, także jego niższych poziomów. Dzieje się to za sprawą faktu, iż przepływ powietrza zaprojektowany został pod kątem 20°.

Oczyszczacz Sharp UA-KIN40E-W jest utrzymany w ponadczasowym, białym kolorze, a dzięki srebrnemu panelowi na górze urządzenia i smukłym kształtom, prezentuje się bardzo elegancko. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, czytelny wyświetlacz informuje o wielu parametrach i pozwala na dopasowywanie ustawień do indywidualnych potrzeb użytkownika.

W oczyszczaczu Sharp UA-KIN40E-W zastosowano filtry o długiej żywotności dzięki czemu eksploatacja urządzenia staje się stosunkowo niedroga. 

FUNKCJA NAWILŻANIA EWAPORACYJNEGO

Sharp UA-KIN40E-W wyposażony jest w matę ewaporacyjną. Nawilżanie ewaporacyjne to najbardziej naturalny sposób na nawilżenie powietrza, inspirowany naturą, nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych. Nawilżanie ewaporacyjne jest w pełni bezpieczne dla użytkowników i środowiska. Dodatkowo, taka forma nawilżania powietrza nie pozostawia białego nalotu na meblach. Nawilżanie ewaporacyjne to najskuteczniejszy sposób na utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Aby osiągnąć optymalne nawilżenie powietrza w pomieszczeniach zastosowano tu automatyczne nawilżanie (w trybach Auto i Sleep), które korzysta z danych pochodzących z czujników wilgotności i temperatury. Takie rozwiązanie dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, zwalnia z obowiązku kontrolowania poziomu nawilżenia. Jest to odczuwalne przede wszystkim w nocy – odpowiednia wilgotność powietrza zapewnia efektywny odpoczynek i skuteczną regenerację.

Podczas upalnych dni, oczyszczacz Sharp UA-KIN50E-L może być stosowany także jako klimatyzer ewaporacyjny, który obniży temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. W tym celu należy do zbiornika na wodę wrzucić kostki lodu. 

FILTRACJA POWIETRZA

Sharp UA-KIN40E-W automatycznie oczyszcza i nawilża powietrze, jest  wyposażony w ulepszone filtry, zapewnia efektywne oczyszczanie powietrza dzięki 4-stopniowej filtracji mechanicznej i perfekcyjnej cyrkulacji powietrza zapewnionej dzięki wylotowi oczyszczonego powietrza w kierunku tylnym pod kątem 20°. Dodatkowo wbudowana technologia jonizacji powietrza Plasmacluster zapobiega gromadzeniu się kurzu na całej, oczyszczanej powierzchni.

 

ETAPY FILTRACJI

SPOSÓB JONIZACJI POWIETRZA

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN40E-W to sprawdzony oczyszczacz dla alergików między innymi za sprawą jonizacji powietrza. Jony mają zdolność wychwycenia i dezaktywacji aż 99,9% wirusów, alergenów i bakterii. Za jonizację powietrza w Sharp UA-KIN50E-W odpowiada generator jonów Plasmacluster Ion 25000, dzięki któremu urządzenie oferuje dokładnie przebadaną i bezpieczną jonizację. Jest to technologia nawiązująca do procesów znanych z natury – zapewnia równowagę jonową, która korzystnie wpływa na samopoczucie domowników.

Sharp UA-KIN40E-W został wyposażony w najwydajniejszy generator jonów PCI25000 o żywotności sięgającej 10 lat. Dzięki niemu urządzenie wpuszcza do pomieszczenia skoncentrowany strumień jonów o dużym natężeniu. 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-KIN40E-W to także obecność dodatkowego trybu Clean Ion Shower. Urządzenie przez 10 minut generuje silny strumień jonów, którego zadaniem jest zmniejszenie elektryczności statycznej. Następnie przez 50 minut zmaksymalizowana jest czułość czujnika kurzu, by wyłapywanie kurzu było jeszcze efektywniejsze.


WBUDOWANE CZUJNIKI:

Czujnik kurzu z 3-stopniową regulacją czułości 

Czujnik pyłów PM2.5,

Czujnik temperatury i wilgotności powietrza

czujnik zapachów, 

czujnik natężenia światła.

UDOGODNIENIA

Oczyszczacz Sharp UA-KIN40E-W posiada również moduł generatora jonów Plasmacluster PCI25000. Moduł ten podlega wymianie po ok. 17500 godzinach pracy.

O wyeksploatowaniu się generatora informuje dedykowana mu dioda, zamieszczona w panelu sterowania. W zestawie znajduje się specjalna szczoteczka do jego regularnego czyszczenia.

Urządzenie wyposażone jest również we wskaźnik zanieczyszczenia filtra (uruchomi się po ok. 720 h, czyli ok. 30 dniach ciągłej pracy). Jak wiadomo, filtry mają istotne znaczenie dla wydajnego działania urządzenia. Ich terminowa konserwacje to konieczność.

Timer - pozwala ustawić czas automatycznego włączenia i wyłączenia urządzenia.

Blokada rodzicielska – urządzenie ma funkcję blokady rodzicielskiej, dzięki której nie dochodzi do niechcianych zmian.

Auto Restart - istotny jest także zaproponowany przez producenta Auto Restart, dzięki któremu w przypadku nagłej przerwy w dostawie energii oczyszczacz Sharp UA-KIN40E-W powróci automatycznie do ostatniego trybu pracy.

Kółka z blokadą – doceniają je w szczególności użytkownicy, którzy planują przenosić urządzenie pomiędzy pomieszczeniami (gdy w ciągu dnia pracuje w strefie dziennej, w nocy zaś w sypialni).

TRYBY PRACY

W oczyszczaczu Sharp UA-KIN40E-W zastosowano tryby dodatkowe, które podnoszą skuteczność i wygodę użytkowania urządzenia. W urządzeniu zastosowano:

Tryb Pollen – zwiększa do maksimum czułość czujnika kurzu, by oczyszczacz Sharp jak najefektywniej wyłapywał pyłki – jest to istotne dla osób z alergią, astmą i innymi chorobami górnych dróg oddechowych.

Tryb Sleep – w tym trybie oczyszczacz pracuje cicho, wskaźniki są przygaszone, a tempo działania wentylatora jest uzależnione od jakości powietrza.

Trzy tryby manualne: low, medium i max – reguluje się je w zależności od wskazań wyświetlacza. W ich regulacji pomaga znajdujący się z przodu urządzenia wskaźnik kurzu z 3-stopniową skalą kolorystyczną:

zielony – czyste powietrze

pomarańczowy – umiarkowanie zanieczyszczone powietrze

czerwony – bardzo zanieczyszczone powietrze.

FUNKCJE DODATKOWE

» Czujnik kurzu/ PM2.5: z możliwością regulacji

» 4 czujniki: zapachów, temperatury, wilgotności, natężenia światła

» Tryb Auto: praca względem danych z czujników

» Tryb Pollen: szczególna czułość na alergeny

» Tryb Sleep: optymalne warunki do snu

» Tryby manualne: low, medium, max

» Tryb Clean Ion Shower: efektywne oczyszczanie

» Wskaźnik czystości powietrza: 3-stopniowa skala kolorystyczna

» Wskaźnik wilgotności: w zakresie od 25 do 75%

» Wskaźnik temperatury: w zakresie od 0 do 50°C

» Wskaźnik pyłów PM2.5: w zakresie od 10 μg/m³ do 499 μg/m³

» Wskaźnik poboru mocy: aktualny pobór w Watach

» Wskaźnik zanieczyszczenia filtra: dioda

» Wskaźnik wymiany modułu: dioda

» Wskaźnik braku wody: dioda i opcjonalny sygnał dźwiękowy

» Regulacja jasności wskaźników: wyłączone, przygaszone, auto

» Timer: automatyczne włącznik i wyłącznik (1-12 h)

» Blokada rodzicielska: ochrona przed niechcianą zmianą ustawień

» Kółka z blokadą i uchwyty: mobilność

» Auto restart: automatyczne uruchomienie

Parametry techniczne

 • Sharp
 • 4974019198644
 • wolnostojący
 • 619 x 384 x 230 mm
 • biały
 • 8.2
 • 2.7
 • 28
 • 12
 • automatyczny, manualny, pollen, sleep
 • PM2.5, kurz, wilgotność, temperatura, pobór mocy, tryb nawilżania, jakość powietrza, zapach, zanieczyszczenie filtra, tryb pracy
 • technologia Plasmacluster Ion, Ion Shower, Plasmacluster Ion Spot, autorestart, regulacja jasności wskaźników
 • tak
 • 46
 • nie
 • tak
 • tak
 • 440
 • nie
 • 28
 • 240
 • tak
 • ewaporacyjny
 • nie
 • wstępny, węglowy, HEPA, nawilżacza
 • 10
 • PM2.5, kurz, zapach, temperatura, wilgotność, światło

Załączniki

SHARP GWARANCJA Premium 2023 Pliki do pobrania
5 lat gwarancji 2023 Pliki do pobrania

Opinie (5)

Anton Ocena 5/5

Kupiony do pokoju dziecka. Piękny design, bardzo dobrze czyści i jonizuje powietrze.

Krzysztof St. Ocena 5/5

Z czystym sumieniem polecam ten oczyszczacz. To super wielofunkcyjne urządzenie dbające o jakość naszego powietrza w domu bądź mieszkaniu. Mega kompaktowe i ciche. Mam oczyszczacz innej firmy od roku. Ten jednak robi lepszą robotę dzięki dodatkowej funkcji nawilżania i jonizacji. Warto też zauważyć koszt eksploatacji. To kolejny plus.

Krzysztof Ocena 5/5

Z czystym sumieniem polecam ten oczyszczacz. To super wielofunkcyjne urządzenie dbające o jakość naszego powietrza w domu bądź mieszkaniu. Mega kompaktowe i ciche. Mam oczyszczacz innej firmy od roku. Ten jednak robi lepszą robotę dzięki dodatkowej funkcji nawilżania i jonizacji. Warto też zauważyć koszt eksploatacji. To kolejny plus.

Marcin Ocena 5/5

kpiłem urzadzenie 22.12, i od tamtej chodzi dziala nieprzerwanie. jakosć powietrza zdecydowanie sie porawiła. urzadzenie jest ciche i bardzo wydajne.

Krzysztof Ocena 5/5

Mega-fajny wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza. Mam już w domu oczyszczacz innej firmy, ale ten Sharpa jest dużo lepszy. Kompaktowy, bardzo cichy jednocześnie dba zarówno o czystość jak i optymalną wilgotność powietrza. No i oczywiście koszty eksploatacji. Polecam ten oczyszczacz!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij