• -200,00 zł

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W

3 251,22 zł -200,00 zł
3 051,22 zł brutto

Kod EAN:
4974019190266
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata
Dostępność:
Dostępny

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
243,09 zł
  Gwarancja
+ 2 lata
324,39 zł
  Gwarancja
+ 3 lata
405,69 zł
Ocena:
5,00/5 (5 opinii)
Porównaj 0 Zadaj pytanie o produkt
 • Kolor
  biały
 • Powierzchnia (m2)
  50
 • Przepływ powietrza (m³/h)
  408
 • Funkcja nawilżania
 • Jonizacja
 • Pobór energii (W)
  61
 • Poziom głośności max (dB)
  51

Opis

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP UA-KIL60E-W

Topowy model oczyszczacza SHARP wykorzystuje aż 5 wbudowanych czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz bezpośrednio współpracujące czujniki temperatury i wilgotności, do bieżącego badania i analizy jakości powietrza oraz warunków otoczenia urządzenia, aby w najlepszy sposób dobrać automatyczny program oczyszczania z równoczesnym nawilżaniem.

Oczyszczacz w bardzo wydajny sposób i w nadzwyczaj krótkim czasie eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione, likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń), wyraźnie poprawia higienę i jakość powietrza.

Rozbudowany system wielostopniowej filtracji oczyszczacza UA-KIL60E-W, z żelem krzemionkowym, który usuwa tlenki siarki (SOx) i tlenki azotu (NOx), doskonale sprawdzi się dla mieszkańców większych miast, a także żyjących w pobliżu dróg i autostrad, gdzie występuje duże natężenie ruchu drogowego. Filtry wychwytują pyły PM10 i PM2.5 a nawet PM1, czyli mierzone frakcje smogu, który jest wyjątkowo szkodliwy dla zdrowia.

Wsparcie opatentowanej innowacyjnej technologii Plasmacluster, wykorzystującej wydajny generator jonów High Density 25000, oferuje bezpieczne i zdrowe powietrze w zaledwie kilkanaście minut od uruchomienia.

Przepływ powietrza na poziomie do 408 m3/h z jednoczesnym nawilżaniem do 660ml/h, na podstawie testów producenta SHARP, w zaledwie 9 minut likwiduje wirusy (na powierzchni 30 m3), natomiast alergeny w czasie do 14 minut. 

Skuteczna filtracja pasywna pozwala na zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych (sierść, włosy, kurz), szkodliwych gazów i powodujących dyskomfort zapachów (dym papierosowy, pot, wilgoć) a także drobnoustrojów i smogu oraz innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona. 

Filtracja aktywna, czyli jonizacja, jest w stanie zdeaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii – potwierdzone badaniami. Oczyszczanie z jonizacją sprawdzi się u alergików, urządzenie eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego). Panująca w pomieszczeniu równowaga jonowa zdecydowanie zmniejsza dyskomfort odczuwany przez osoby cierpiące na migreny.

Oczyszczacz klasy PREMIUM Sharp UA-KIL60E-W  charakteryzuje się cichą pracą (od 20dB w trybie SEN) oraz energooszczędnością (od 5,5W w najniższym trybie). Zastosowane filtry cechuje długa żywotność (nawet do 10 lat), co zapewnia użytkownikom ekonomiczną eksploatację urządzenia.

WYŚWIETLACZ INFORMUJE O WIELU PARAMETRACH A JEGO OBSŁUGA JEST INTUICYJNA:

1. Wskaźnik czystości powietrza

czerwony (szybko pulsujący) – powietrze bardzo zanieczyszczone

żółty (pulsujący) – powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym

niebieski (lub wyłączony) – powietrze czyste, nie wymagające oczyszczania

2. Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna),

3. Wskaźnik aktualnej temperatury,

4. Wskaźnik aktualnej wilgotności,

5. TIMER - ustawienia czasu działania włącznika/ wyłącznika czasowego,

6. Wskaźnik trybu nawilżania, dioda informuje o jego włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) oraz konieczności dolania wody do zbiornika (czerwona pulsująca dioda),

7. Na panelu sterującym umieszczony został wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który uruchomi się po przekroczeniu 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody.

SPOSOBY FILTRACJI POWIETRZA

Pasywny system filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W należy do najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych na rynku oczyszczaczy powietrza. 

Pierwszym jego etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy. Sharp postawił tutaj na innowacyjny system automatycznego czyszczenia, który wykorzystuje specjalne rolki zbierające kurz do pojemnika. Proces uruchamia się co 48 godzin i trwa 8 minut. W tym czasie oczyszczacz nie pracuje, a wskaźnik oczyszczania filtra jest podświetlony. Użytkownik nie musi przeprowadzać regularnej konserwacji, ale średnio co pół roku oczyścić pojemnik. Jeśli wyłączy tryb automatycznego czyszczenia, urządzenie samoczynnie przeprowadza go co miesiąc (po 720 godzinach pracy). 

Drugim etapem efektywnego oczyszczania powietrza jest filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, który wychwytuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy wydzielające się w czasie codziennych czynności w domu. Żel krzemionkowy wyróżniają właściwości umożliwiające usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx), które szczególnie źle wpływają na koncentrację i samopoczucie. To w szczególności problem mieszkańców większych miast, w których występuje spore natężenie ruchu drogowego. 

Ostatnim etapem pasywnej filtracji jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie co najmniej 99,97%. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy powietrze wolne od pyłów PM10 i PM2.5 czy nawet PM1, czyli mierzonych frakcji smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, unoszących się w powietrzu bakterii i zarodni pleśni, alergenów i blisko 100% innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona.

 

FUNKCJE DODATKOWE OCZYSZCZACZA

Nawilżanie ewaporacyjne – skutecznie nawilża do 660 ml/h, za pomocą wody, tj. bezpiecznej metody ewaporacyjnej, emitując cząsteczki wody poniżej progu aerozolu. Zainstalowany filtr usuwa zanieczyszczenia z wody (rekomenduje się używanie wody wodociągowej), po czym zasila przepływające i wyczyszczone wcześniej suche powietrze nano-cząsteczkami wody tworząc tzw. efekt nano cloud. W przeciwieństwie do metody ultradźwiękowej nie pozostawia mokrych plam i białego nalotu, jest neutralny dla zwierząt domowych. Wrzucenie do pojemnika na wodę kostek lodu zapewnia schłodzenie powietrza o kilka stopni.

Najbardziej wydajna jonizacja powietrza, dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 25000, zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i  ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe.

PROGRAMY OCZYSZCZANIA POWIETRZA I TRYBY PRACY

 Praca automatyczna oczyszczacza – dzięki wbudowanym czujnikom: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz współpracujące czujniki temperatury i wilgotności, urządzenie samo dobiera optymalne parametry oczyszczania z jednoczesnym nawilżaniem powietrza.

Trzy tryby pracy manualnej - oczyszczanie, oczyszczanie z nawilżaniem lub dowolny tryb z włączoną jonizacją.

Funkcja inteligentnego nawilżania – zapewnia optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%) przy wykorzystaniu filtrów, które usuwają zanieczyszczenia występujące w wodzie oraz na podstawie automatycznych połączonych pomiarów z różnych czujników, regulują poziom wilgotności powietrza do poziomu optymalnego.

Tryb pollen – oczyszcza powietrze w zaledwie 14 minut, eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego).

Funkcja Advanced Auto – przeznaczony do intensywnego oczyszczania powietrza ze smogu, zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów przy wysokiej wilgotności powietrza.

Tryb Plasmacluster Ion Spot – skutecznie zwalcza nieprzyjemne zapachy przylegające do tkanin i mebli. Silny strumień jonów skierowany bezpośrednio na oczyszczaną powierzchnię odświeży ją skutecznie w ciągu 8 minut.

Tryb Clean Ion Shower – ma doskonałe zastosowanie w sypialni, którą w ciągu godziny można efektywnie oczyścić przed snem. Program pracuje w najwyższym trybie, aby kilkukrotnie przefiltrować powietrze, uwalniając od wszelkich zanieczyszczeń.

Tryb sleep – oczyszczacz pracuje cicho, dostosowując ruch wentylatora  się  do  poziomu  zanieczyszczenia powietrza. Regulacja jasności wskaźników (Auto) wyłączy wyświetlacz po zmroku.

Trzystopniowa regulacja czułości czujników: niska, średnia, wysoka

DZIAŁANIE TECHNOLOGII PLASMACLUSTER

Opatentowana przez SHARP technologia Plasmacluster polega na wytwarzaniu takich samych jonów dodatnich i ujemnych, jak obecne w świeżym, leśnym powietrzu. Działanie w trzech krokach: 

Krok 1 - Przy użyciu pary wodnej powstają w powietrzu jony dodatnie i jony ujemne

Krok 2 - Jony aktywnie przyłączają się do zanieczyszczeń i neutralizując swój ładunek oddzielają szkodliwe substancje od powietrza, rozkładając zanieczyszczenia

Krok 3 - Jony powracają do powietrza w postaci pary wodnej.

Technologia Plasmacluster zapewnia eliminację 99,97% zanieczyszczeń, bakterii i wirusów z powietrza, którym oddychamy. Ma to bezpośredni i pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Skuteczność technologii została potwierdzona badaniami naukowymi i 13 certyfikatami ośrodków badawczych z całego świata.

SKUTECZNE WSPARCIE W USUWANIU WIRUSA SARS-CoV-2

Technologia Plasmacluster jako pierwsza na świecie skutecznie redukuje działanie przenoszonego drogą powietrzną koronawirusa (SARS-CoV-2). Liczne badania wykazały, że technologia Plasmacluster redukuje liczbę wirusów SARS-CoV-2 przenoszonych w powietrzu drogą kropelkową. Wystarczy zaledwie 30 sekund, by miano zakaźne wirusa zmniejszyło się o ponad 90%.*

*https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

ZALETY OCZYSZCZACZA

Oczyszczacz klasy PREMIUM o najwyższych parametrach skuteczności,

Eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione,

W 30 sekund zmniejsza miano zakaźne wirusa SARS-CoV-2 o ponad 90 procent

Likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń)

Dezaktywuje szkodliwe cząstki i usuwa z powietrza zanieczyszczenia,

Likwiduje wirusy w zaledwie 9 minut,

Rozbudowana wielostopniowa filtracja z żelem krzemionkowym likwidującym smog,

Emituje jony takie, jak naturalnie obecne z świeżym leśnym powietrzu,

Zapewnia zdrowe i bezpieczne powietrze,

Eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego) w 14 minut

Cichy, energooszczędny i wydajny.

WYGODNE FUNKCJONALNOŚCI UŁATWIAJĄCE UŻYTKOWANIE

 • Plasmacluster - intensywna jonizacja powietrza z unieszkodliwianiem zanieczyszczeń

 • Wskaźnik aktualnej wilgotności

 • Praca automatyczna: parametry dostosowane na podstawie pomiarów z 5 czujników 

 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra

 • Dostępne tryby manualne: niski, średni, wysoki 

 • TIMER - ustawienia czasu działania włącznika/ wyłącznika czasowego

 • Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

 • Auto Restart: przywrócenie do pracy po zaniku zasilania

 • Advanced Auto: intensywnie oczyszcza powietrze ze smogu 

 • Trzystopniowa regulacja czułości czujników

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania 

 • Trzystopniowa regulacja jasności wyświetlacza

 • Wskaźnik konserwacji filtrów 

 • Kółka transportowe: komfortowe przemieszczanie, automatyczna blokada kółek

 • Wskaźnik stężenia PM2.5 

 • Blokada rodzicielska (kids protection): blokowanie sterowania

 • Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna) 

 • Automatyczne otwieranie i zamykanie wywiewu powietrza, chroni przed gromadzeniem się kurzu

 • Wskaźnik aktualnej temperatury 

 • Tryb sleep – cicha praca podczas snu

Parametry techniczne

 • Sharp
 • 4974019190266
 • 68.6 x 40.0 x 33.9
 • biały
 • 10.8
 • 3.6
 • 61
 • 26
 • tak
 • 51
 • tak
 • tak
 • 660
 • 50
 • 408
 • tak

Załączniki

Karta produktu UA-KIL60 Pliki do pobrania
SHARP GWARANCJA Premium 2023 Pliki do pobrania
5 lat gwarancji 2023 Pliki do pobrania
Oczyszczacz gratis 2023 Pliki do pobrania

Opinie (5)

Jacek Ocena 5/5

Zwroty „oczyszczacz powietrza” i „Sharp” powinny stać obok siebie w słowniku synonimów. Tu nie ma się do czego przyczepić. Mój model UA-KIL60E powinien mieć poprawioną część nazwy na „KILL”. Ten oczyszczacz dosłownie zabija wszystko co złe w powietrzu w domu. Zapachy, kurz, alergeny, wirusy... to wszytko jest neutralizowane i do tego jeszcze, oczyszczone powietrze, nawilżane. To mój drugi oczyszczacz w życiu, ale pierwszy tej marki i następny już wiem, że też będzie Sharp. Polecam. Jonizacja, bardzo wydajne nawilżanie i w razie potrzeby (stoi na styku kuchni i salonu) błyskawiczne oczyszczanie powietrza. A do tego wygląda super (lepiej niż na fotkach), jest bardzo intuicyjny i mega prosty w obsłudze. Jest super, jest CICHY i robi to czego od niego oczekuję!

Barbara Ocena 5/5

Zakupiony oczyszczacz to strzał w 10. Jest cichy funkcjonalny i szybko poprawia jakość powietrza. Uruchomienie było bezproblemowe. Mimo że mamy go od kliku dni to myślę to nie wyobrażamy sobie naszego domu bez niego.

Krzysztof Ocena 5/5

Użytkuje oczyszczacz od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Powietrze jest czyste i dodatkowo nawilżone. W przypadku zwiększenia zanieczyszczeń oczyszczacz od razu reaguje i po kilkunastu minutach czuć efekty. Gorąco polecam produkty tej firmy.

Andrzej P Ocena 5/5

Urządzenie spełnia moje oczekiwania. Uruchomiłem je bez problemów, działa doskonale. Tryb nocny funkcjonuje praktycznie niedostrzegalnie a ewidentnie poprawia jakość powietrza w sypialni. Jestem alergikiem stąd było to dla mnie bardzo ważne. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W jest estetyczny, funkconalny i prosty w obsłudze.

Andrzej Ocena 5/5

Błyskawiczna realizacja zamówienia i bardzo uprzejma , kompetentna obsługa. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W spełnia moje oczekiwania. Uruchomiłem go bez problemów, działa bardzo sprawnie. Tryb nocny jest praktycznie niesłyszalny a w moim przekonaniu ewidentnie poprawia stan powietrza w sypialni. Jestem alergikiem było to dla mnie istotne. Z pełnym przekonaniem polecam to urządzenie.

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij