• -100,00 zł

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W

3 657,72 zł -100,00 zł
3 557,72 zł brutto

Kod EAN:
4974019190365
Producent:
Sharp
Gwarancja:
2 lata
Dostępność:
Ostatnie sztuki

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
283,74 zł
  Gwarancja
+ 2 lata
365,04 zł
  Gwarancja
+ 3 lata
470,73 zł
Ocena:
5,00/5 (6 opinii)
Porównaj 0 Zadaj pytanie o produkt
 • Kolor
  biały
 • Powierzchnia (m2)
  62
 • Przepływ powietrza (m³/h)
  498
 • Funkcja nawilżania
 • Jonizacja
 • Pobór energii (W)
  103
 • Poziom głośności max (dB)
  55

Opis

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP UA-KIL80E-W

Topowy model oczyszczacza SHARP wykorzystuje aż 5 wbudowanych czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz bezpośrednio współpracujące czujniki temperatury i wilgotności, do bieżącego badania i analizy jakości powietrza oraz warunków otoczenia urządzenia, aby w najlepszy sposób dobrać automatyczny program oczyszczania z równoczesnym nawilżaniem.

Oczyszczacz w bardzo wydajny sposób i w nadzwyczaj krótkim czasie eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione, likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń), wyraźnie poprawia higienę i jakość powietrza.

Rozbudowany system wielostopniowej filtracji oczyszczacza UA-KIL80E-W, z żelem krzemionkowym, który usuwa tlenki siarki (SOx) i tlenki azotu (NOx), doskonale sprawdzi się dla mieszkańców większych miast, a także żyjących w pobliżu dróg i autostrad, gdzie występuje duże natężenie ruchu drogowego. Filtry wychwytują pyły PM10 i PM2.5 a nawet PM1, czyli mierzone frakcje smogu, który jest wyjątkowo szkodliwy dla zdrowia.

Wsparcie opatentowanej innowacyjnej technologii Plasmacluster, wykorzystującej wydajny generator jonów High Density 25000, oferuje bezpieczne i zdrowe powietrze w zaledwie kilkanaście minut od uruchomienia.

Przepływ powietrza na poziomie do 498 m3/h z jednoczesnym nawilżaniem do 660ml/h, na podstawie testów producenta SHARP, w zaledwie 9 minut likwiduje wirusy (na powierzchni 25m3), natomiast alergeny w czasie do 14 minut. 

Skuteczna filtracja pasywna pozwala na zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych (sierść, włosy, kurz), szkodliwych gazów i powodujących dyskomfort zapachów (dym papierosowy, pot, wilgoć) a także drobnoustrojów i smogu oraz innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona. 

Filtracja aktywna, czyli jonizacja, jest w stanie zdeaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii – potwierdzone badaniami. Oczyszczanie z jonizacją sprawdzi się u alergików, urządzenie eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego). Panująca w pomieszczeniu równowaga jonowa zdecydowanie zmniejsza dyskomfort odczuwany przez osoby cierpiące na migreny.

Oczyszczacz klasy PREMIUM Sharp UA-KIL80E-W  charakteryzuje się cichą pracą (od 20dB w trybie SEN) oraz energooszczędnością (od 5,5W w najniższym trybie). Zastosowane filtry cechuje długa żywotność (nawet do 10 lat), co zapewnia użytkownikom ekonomiczną eksploatację urządzenia.

WYŚWIETLACZ INFORMUJE O WIELU PARAMETRACH A JEGO OBSŁUGA JEST INTUICYJNA:

1. Wskaźnik czystości powietrza

czerwony (szybko pulsujący) – powietrze bardzo zanieczyszczone

żółty (pulsujący) – powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym

niebieski (lub wyłączony) – powietrze czyste, nie wymagające oczyszczania

2. Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna),

3. Wskaźnik aktualnej temperatury,

4. Wskaźnik aktualnej wilgotności,

5. TIMER - ustawienia czasu działania włącznika/ wyłącznika czasowego,

6. Wskaźnik trybu nawilżania, dioda informuje o jego włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) oraz konieczności dolania wody do zbiornika (czerwona pulsująca dioda),

7. Na panelu sterującym umieszczony został wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który uruchomi się po przekroczeniu 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody.

SPOSOBY FILTRACJI POWIETRZA

Pasywny system filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W należy do najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych na rynku oczyszczaczy powietrza. 

Pierwszym jego etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy. Sharp postawił tutaj na innowacyjny system automatycznego czyszczenia, który wykorzystuje specjalne rolki zbierające kurz do pojemnika. Proces uruchamia się co 48 godzin i trwa 8 minut. W tym czasie oczyszczacz nie pracuje, a wskaźnik oczyszczania filtra jest podświetlony. Użytkownik nie musi przeprowadzać regularnej konserwacji, ale średnio co pół roku oczyścić pojemnik. Jeśli wyłączy tryb automatycznego czyszczenia, urządzenie samoczynnie przeprowadza go co miesiąc (po 720 godzinach pracy). 

Drugim etapem efektywnego oczyszczania powietrza jest filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, który wychwytuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy wydzielające się w czasie codziennych czynności w domu. Żel krzemionkowy wyróżniają właściwości umożliwiające usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx), które szczególnie źle wpływają na koncentrację i samopoczucie. To w szczególności problem mieszkańców większych miast, w których występuje spore natężenie ruchu drogowego. 

Ostatnim etapem pasywnej filtracji jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie co najmniej 99,97%. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy powietrze wolne od pyłów PM10 i PM2.5 czy nawet PM1, czyli mierzonych frakcji smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, unoszących się w powietrzu bakterii i zarodni pleśni, alergenów i blisko 100% innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona.

FUNKCJE DODATKOWE OCZYSZCZACZA

Nawilżanie ewaporacyjne – skutecznie nawilża do 660 ml/h, za pomocą wody, tj. bezpiecznej metody ewaporacyjnej, emitując cząsteczki wody poniżej progu aerozolu. Zainstalowany filtr usuwa zanieczyszczenia z wody (rekomenduje się używanie wody wodociągowej), po czym zasila przepływające i wyczyszczone wcześniej suche powietrze nano-cząsteczkami wody tworząc tzw. efekt nano cloud. W przeciwieństwie do metody ultradźwiękowej nie pozostawia mokrych plam i białego nalotu, jest neutralny dla zwierząt domowych. Wrzucenie do pojemnika na wodę kostek lodu zapewnia schłodzenie powietrza o kilka stopni.

Najbardziej wydajna jonizacja powietrza, dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 25000, zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i  ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe.

PROGRAMY OCZYSZCZANIA POWIETRZA I TRYBY PRACY

Praca automatyczna oczyszczacza – dzięki wbudowanym czujnikom: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz współpracujące czujniki temperatury i wilgotności, urządzenie samo dobiera optymalne parametry oczyszczania z jednoczesnym nawilżaniem powietrza.

Trzy tryby pracy manualnej - oczyszczanie, oczyszczanie z nawilżaniem lub dowolny tryb z włączoną jonizacją.

Funkcja inteligentnego nawilżania – zapewnia optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%) przy wykorzystaniu filtrów, które usuwają zanieczyszczenia występujące w wodzie oraz na podstawie automatycznych połączonych pomiarów z różnych czujników, regulują poziom wilgotności powietrza do poziomu optymalnego.

Tryb pollen – oczyszcza powietrze w zaledwie 14 minut, eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego).

Funkcja Advanced Auto – przeznaczony do intensywnego oczyszczania powietrza ze smogu, zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów przy wysokiej wilgotności powietrza.

Tryb Plasmacluster Ion Spot – skutecznie zwalcza nieprzyjemne zapachy przylegające do tkanin i mebli. Silny strumień jonów skierowany bezpośrednio na oczyszczaną powierzchnię odświeży ją skutecznie w ciągu 8 minut.

Tryb Clean Ion Shower – ma doskonałe zastosowanie w sypialni, którą w ciągu godziny można efektywnie oczyścić przed snem. Program pracuje w najwyższym trybie, aby kilkukrotnie przefiltrować powietrze, uwalniając od wszelkich zanieczyszczeń.

Tryb sleep – oczyszczacz pracuje cicho, dostosowując ruch wentylatora  się  do  poziomu  zanieczyszczenia powietrza. Regulacja jasności wskaźników (Auto) wyłączy wyświetlacz po zmroku.

Trzystopniowa regulacja czułości czujników: niska, średnia, wysoka

DZIAŁANIE TECHNOLOGII PLASMACLUSTER

Opatentowana przez SHARP technologia Plasmacluster polega na wytwarzaniu takich samych jonów dodatnich i ujemnych, jak obecne w świeżym, leśnym powietrzu. Działanie w trzech krokach: 

Krok 1 - Przy użyciu pary wodnej powstają w powietrzu jony dodatnie i jony ujemne

Krok 2 - Jony aktywnie przyłączają się do zanieczyszczeń i neutralizując swój ładunek oddzielają szkodliwe substancje od powietrza, rozkładając zanieczyszczenia

Krok 3 - Jony powracają do powietrza w postaci pary wodnej.

Technologia Plasmacluster zapewnia eliminację 99,97% zanieczyszczeń, bakterii i wirusów z powietrza, którym oddychamy. Ma to bezpośredni i pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Skuteczność technologii została potwierdzona badaniami naukowymi i 13 certyfikatami ośrodków badawczych z całego świata.

SKUTECZNE WSPARCIE W USUWANIU WIRUSA SARS-CoV-2

Technologia Plasmacluster jako pierwsza na świecie skutecznie redukuje działanie przenoszonego drogą powietrzną koronawirusa (SARS-CoV-2). Liczne badania wykazały, że technologia Plasmacluster redukuje liczbę wirusów SARS-CoV-2 przenoszonych w powietrzu drogą kropelkową. Wystarczy zaledwie 30 sekund, by miano zakaźne wirusa zmniejszyło się o ponad 90%.*

*https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

ZALETY OCZYSZCZACZA

Oczyszczacz klasy PREMIUM o najwyższych parametrach skuteczności,

Eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione,

W 30 sekund zmniejsza miano zakaźne wirusa SARS-CoV-2 o ponad 90 procent

Likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń)

Dezaktywuje szkodliwe cząstki i usuwa z powietrza zanieczyszczenia,

Likwiduje wirusy w zaledwie 9 minut,

Rozbudowana wielostopniowa filtracja z żelem krzemionkowym likwidującym smog,

Emituje jony takie, jak naturalnie obecne z świeżym leśnym powietrzu,

Zapewnia zdrowe i bezpieczne powietrze,

Eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego) w 14 minut

Cichy, energooszczędny i wydajny.

WYGODNE FUNKCJONALNOŚCI UŁATWIAJĄCE UŻYTKOWANIE

Plasmacluster - intensywna jonizacja powietrza z unieszkodliwianiem zanieczyszczeń

Wskaźnik aktualnej wilgotności

Praca automatyczna: parametry dostosowane na podstawie pomiarów z 5 czujników 

Wskaźnik zanieczyszczenia filtra

Dostępne tryby manualne: niski, średni, wysoki 

TIMER - ustawienia czasu działania włącznika/ wyłącznika czasowego

Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

Auto Restart: przywrócenie do pracy po zaniku zasilania

Advanced Auto: intensywnie oczyszcza powietrze ze smogu 

Trzystopniowa regulacja czułości czujników

Wskaźnik braku wody i nawilżania 

Trzystopniowa regulacja jasności wyświetlacza

Wskaźnik konserwacji filtrów 

Kółka transportowe: komfortowe przemieszczanie, automatyczna blokada kółek

Wskaźnik stężenia PM2.5 

Blokada rodzicielska (kids protection): blokowanie sterowania

Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna) 

Automatyczne otwieranie i zamykanie wywiewu powietrza, chroni przed gromadzeniem się kurzu

Wskaźnik aktualnej temperatury 

Tryb sleep – cicha praca podczas snu

Parametry techniczne

 • Sharp
 • 4974019190365
 • wolnostojący
 • 693 x 400 x 359 mm
 • biały
 • 11.8
 • 3.6
 • 103
 • 44
 • automatyczny, manualny, pollen, sleep
 • stężenie PM2.5, kurz, zapach, temperatura, wilgotność, pobór mocy, zanieczyszczenie filtra, tryb nawilżania, jakość powietrza, automatyczne oczyszczanie filtra wstępnego, tryb pracy
 • technologia Plasmacluster Ion, Ion Shower, Plasmacluster Ion Spot, automatyczne czyszczenie filtra wstępnego, kółka z blokadą, autorestart, regulacja jasności wskaźników
 • tak
 • 55
 • nie
 • tak
 • tak
 • 700
 • nie
 • 62
 • 498
 • tak
 • ewaporacyjny
 • nie
 • wstępny, węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, HEPA, nawilżacza
 • 10
 • PM2.5, kurz, zapach, wilgotność, temperatura, natężenie światła,

Załączniki

SHARP GWARANCJA Premium 2023 Pliki do pobrania
Karta produktu Pliki do pobrania
5 lat gwarancji 2023 Pliki do pobrania
Oczyszczacz gratis 2023 Pliki do pobrania

Opinie (6)

Adam W Ocena 5/5

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W , to pierwszy mój oczyszczacz jaki kupiłem. Zacząłem od razu z "górnej " półki. Biorąc pod uwagę wartości techniczne i design ,lepszego nie ma. Zamierzam używać go w miejscu publicznym( poczekalnia, gabinet), aby zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowej bądź bakteryjnej oraz oczyścić powietrze z drobinek kurzu i innych zanieczyszczeń. Odpowiednie nawilżenie sprawi ,że w pomieszczeniu będzie się "lepiej" oddychać. Wydajność urządzenia oraz jego energoszczędność to ważny aspekt zakupu. Cicha praca , nie będzieprzeszkadzała w codziennych czynnościach. Oczyszczacz godny polecenia.

Holding Liwa Sp. z o.o. Marcin Bajor Ocena 5/5

KIL80E-W to urządzenie jakie chciałem zakupić od dawna. Odebrałem urządzenie osobiście - obsługa sklepu bardzo pomocna i miła. Nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. Czekałem z zakupem jak tylko położymy parkiet dębowy w naszym nowym domu. Nawilżacz i oczyszczacz sprawdza się idealnie. Od razu działał pełną parą i po tych 14 dniach użytkowania mogę śmiało polecić każdemu. Działa na parterze o powierzchni prawie 90 m2 gdzie są deski i ogrzewanie podłogowe. Idealnie nawilża do tych 50 - 55 %. Wart swoich pieniędzy !

Mateusz Ocena 5/5

Produkt dostarczony, uruchomiony. Bardzo dobrze się sprawdza! Czujemy zmianę powietrzna na mieszkaniu, oddycha się zdecydowanie lepiej. Tryb nocy pozwala spokojnie spać zarówno dorosłym jak i dziecku (2 roczne). Nawilżacz widać, że intensywnie pracuje - patrząc na ilość dolewanej wody do zbiornika.
Polecam!

Kamil Ocena 5/5

Oczyszczacz wygląda bardzo nowocześnie, łatwo się uruchamia, działa cichutko, kiedy trzeba ma naprawdę niesamowitą moc. Póki co, działa krótko, ale już czuć efekt. Myślę, że to najlepszy wybór, jakiego dokonaliśmy.

Karol Ocena 5/5

Postawiłem na Sharpa, ze względu na polecenia znajomych. Ostateczny wybór padł na KILa. To dopiero początek tej przygody, a już czujemy pozytywne efekty. Jestem bardzo zadowolony. Oby tak dalej!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Proponowane dla Ciebie

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij