Filtry do wody

Czysta i smaczna woda z kranu to wygodna, zdrowa i praktyczna sprawa. Niestety w wielu miejscach w naszym kraju jakość kranowej wody pitnej pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu wiele osób korzysta z wody butelkowanej, co jednak jest na dłuższą metę dość kosztowne. Bardziej wydajnym sposobem na pozyskanie smacznej i zdrowej wody pitnej jest domowy system uzdatniania wody. W tym celu najczęściej korzysta się z filtrów odwróconej osmozy.

Dlaczego warto zainwestować w filtr do wody?

Dlaczego warto mieć filtr do wody w domu? Filtr wody do domu czy biura to sprzęt, który pozwala cieszyć się smakiem zdrowej, czystej wody z własnego kranu. Filtrowanie wody w naszym kraju ma olbrzymi sens, gdyż często woda wodociągowa jest wodą o słabej jakości, wysokim poziomie kamienia i nieprzyjemnym smaku. Oczyszczanie wody jest także wskazane w przypadku osób czerpiących ją z własnej studni - odżelaziacze i odmanganiacze zrobią jedno, niemniej jednak filtr do wody pitnej dodatkowo może poprawić smak oraz zapach wody.

Dlaczego warto zadbać o jakość wody? Kuchenny filtr odwróconej osmozy pozwala usunąć z niej metale ciężkie, związki chloru, bakterie, wirusy oraz inne składniki znajdujące się w wodzie, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Przefiltrowana woda posiada lepszy smak, co czuć w aromacie kawy lub zimnych napojów przygotowywanych do prywatnych celów spożywczych. Filtracja wody to bez wątpienia inwestycja w zdrowie i dobro naszej rodziny!

filtr do wody

Jak działa filtr odwróconej osmozy?

Istnieją różne metody oczyszczania wody pitnej w warunkach domowych. Na rynku znaleźć możemy różne urządzenia do poprawy jakości wody, dość popularne są także dzbanki filtrujące wodę. Bez wątpienia jedną z najskuteczniejszych metod uzdatniania wody jest stosowanie filtrów odwróconej osmozy (RO).

W jaki sposób działa taki filtr do wody? Filtr odwróconej osmozy bywa nazywany także filtrem molekularnym. Do usuwania zanieczyszczeń, bakterii i chloru z wody dochodzi poprzez przepuszczenie wody przez specjalne membrany filtra. Membrana, którą zawiera taki filtr do wody pod zlew, posiada wyjątkowo niewielkie pory, które zatrzymują niepożądane zanieczyszczenia i jednocześnie pozwalają dalej przepływać cząsteczkom wody. Rozwiązaniem zalecanym do gospodarstw domowych jest zastosowanie zmiękczacza do wody (pozwala usunąć kłopotliwy kamień, co pozwala na ochronę zmywarki czy pralki) oraz montaż filtru odwróconej osmozy pod zlew kuchenny.

Popularne jest także “kompaktowe” rozwiązanie do kuchni, czyli system RO zamieszczony w szafce pod zlewem. Takie systemy oczyszczają wodę równie dobrze i nie zajmują zbyt wiele miejsce. Warto także wspomnieć, że nowoczesne filtry kuchenne RO są urządzeniami wysoce energooszczędnymi i korzystanie z nich nie wpłynie znacząco na zwiększenie się rachunków za prąd. To nie tylko skuteczne, ale i ekonomiczny i ekologiczny sposób na czystą wodę we własnym kranie! Pewnym minusem jest to, że filtry do wody mogą usuwać z niej korzystne składniki mineralne, takie jak chociażby magnez. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup systemu posiadającego funkcję mineralizowania wody - znajdziesz takie urządzenia w naszej ofercie w całkiem korzystnych cenach!

Filtry do wody w naszej ofercie

W naszej ofercie propozycje całych systemów odwróconej osmozy oraz filtry (wkłady) wymienne do urządzeń RO. Montaż filtra odwróconej osmozy to idealne wyjście, jeśli chcesz zapewnić w swoim domu lub biurze bezpieczną wodę o doskonałym smaku. Odwrócona osmoza jest obecnie jednym z najskuteczniejszych mechanizmów czyszczących wodę w kranie - z tej metody korzystają nawet producenci wód butelkowanych! Znudziło Ci się korzystanie z małego dzbanka, do którego stale trzeba dokupować nowe wkłady? W takim razie pora kupić filtry do wody przepływowe, wykorzystujące system odwróconej osmozy.

Nasze filtry wody pitnej trafiły już do wielu biur i gospodarstw domowych. Do jednych z najpopularniejszych produktów zaliczyć można System odwróconej osmozy Klarwod RO 400 GPD. To nowoczesne filtry do wody pitnej pod zlew, które usuną wszelkie zanieczyszczenia z płynów i pozwolą cieszyć się czystą wodą w Twojej własnej kuchni. To także bardzo kompaktowe urządzenia, także idealnie sprawdzą się nawet w małych kuchniach.

Innym z godnych polecenia systemów jest System odwróconej osmozy Klarwod RO-UX6-600G, który charakteryzuje się sporą wydajnością (do 90 l/h). Jest to ekologiczne rozwiązanie, pozwalające cieszyć się czystą wodą z koranu przez długi czas. Warto zwrócić uwagę także na urządzenie System odwróconej osmozy USTM Silver z mineralizatorem, które nie tylko pomoże pozbyć się zanieczyszczeń i kamienia z wody, ale także wzbogaci filtrowaną wodę w kluczowe czynniki mineralne. Systemem odwróconej osmozy, który również ma funkcję mineralizacji, jest przystępny cenowo i prosty w montażu System odwróconej osmozy Klarwod ROBOX RO7.

Profesjonalna obsługa i gwarancja najlepszej ceny

W naszej ofercie znaleźć można nowoczesne filtry do wody na kran. Oferujemy wyłącznie sprawdzone modele systemów i najlepsze wkłady filtracyjne, które z powodzeniem oczyszczą wodę naszych klientów z wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych i niepożądanych związków. Jeśli zależy Ci na polepszeniu jakości wody w Twoim kranie, nie wahaj się zainwestować w najlepsze filtry RO!

Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie. Oferujemy kompleksową obsługę, sprawną wysyłkę i zawsze staramy się, aby propozycje cenowe naszych produktów były możliwie najkorzystniejsze dla klienta. Jesteśmy przekonani, że filtr do wody na kran z naszej oferty będzie strzałem w dziesiątkę!

SzukajTelefonKonto użytkownikaLista życzeńLista życzeńFacebookInstagramYoutubePołożenieEmailPorównajPDFPDFLista życzeńFAQOcenaOcenaOcenaBank iconClock iconFacebookPinterestPinterestAdresAdresObniżkaUdostępnij