• feature
 • feature
 • feature

Oczyszczacz Powietrza Sharp UA-KIL60E-W

zł3,007.32 with tax

Availability
Dostępny
Reference
4974019190266
Brand :
Sharp
Warranty
2 years

EasyProtect Extended Warranty®

Get up to 3 years of additional protection for your equipment find out more
   
         
  Warranty
basic
zł0.00
  Warranty
+ 1 year
zł243.09
 Warranty
+ 2 years
zł324.39
 Warranty
+ 3 years
zł405.69
Darmowa wysyłka
Wysyłka w ciągu 24h
Opis
Parametry techniczne
Załączniki
Opinie
Description

Kolor  

Biały

Powierzchnia (bez funkcji nawilżania)

do 50m2

Nawiew powietrza     

396 m3/h

Wydajność nawilżania

660 ml/h

Powierzchnia (z funkcją nawilżania)

do 35m

Wymiary

400 × 339 × 686 mm        

Pojemność zbiornika na wodę

3,6 l

Pobór prądu/moc (high / mid / low)  

5.5/ 19/ 61 W

Przepływ powietrza

90/ 222/ 408 m3/h

Poziom głośności (high / mid / low)  

51/ 41/20dB

Waga

10.8 kg

alt


 

 Właściwości oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL60E-W

 

Topowy model oczyszczacza SHARP wykorzystuje aż 5 wbudowanych czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz bezpośrednio współpracujące czujniki temperatury i wilgotności, do bieżącego badania i analizy jakości powietrza oraz warunków otoczenia urządzenia, aby w najlepszy sposób dobrać automatyczny program oczyszczania z równoczesnym nawilżaniem. Oczyszczacz w bardzo wydajny sposób i w nadzwyczaj krótkim czasie eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione, likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń), wyraźnie poprawia higienę i jakość powietrza.

 

alt


Rozbudowany system wielostopniowej filtracji oczyszczacza UA-KIL60E-W, w tym z udziałem żelu krzemionkowego, który usuwa tlenki siarki (SOx) i tlenki azotu (NOx), szczególnie źle wpływające na zdrowie człowieka, doskonale sprawdzi się dla mieszkańców większych miast a także żyjących w pobliżu dróg i autostrad, gdzie występuje duże natężenie ruchu drogowego. Filtry wychwytują pyły PM10 i PM2.5 a nawet PM1, czyli mierzone frakcje smogu, który jest wyjątkowo szkodliwy dla zdrowia.

Wsparcie opatentowanej innowacyjnej technologii Plasmacluster, wykorzystującej wydajny generator jonów High Density 25000, oferuje bezpieczne i zdrowe powietrze w zaledwie kilkanaście minut od uruchomienia.

 

alt


Przepływ powietrza na poziomie do 396 m3/h z jednoczesnym nawilżaniem do 660ml/h, na podstawie testów producenta SHARP, w zaledwie 9 minut likwiduje wirusy (na powierzchni 25m3), natomiast alergeny w czasie do 14 minut.

Skuteczna filtracja pasywna pozwala na zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych (sierść, włosy, kurz), szkodliwych gazów i powodujących dyskomfort zapachów (dym papierosowy, pot, wilgoć) a także drobnoustrojów i smogu oraz innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona.

Filtracja aktywna, czyli jonizacja jest w stanie zdeaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii – potwierdzone badaniami. Oczyszczanie z jonizacją sprawdzi się u alergików, urządzenie eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego). Panująca w pomieszczeniu równowaga jonowa zdecydowanie zmniejsza dyskomfort odczuwany przez osoby cierpiące na migreny.

Oczyszczacz klasy PREMIUM Sharp UA-KIL60E-W charakteryzuje się cichą pracą (od 20dB w trybie SEN) oraz energooszczędnością (od 5,5W w najniższym trybie). Zastosowane filtry cechuje długa żywotność (nawet do 10 lat), co zapewnia użytkownikom ekonomiczną eksploatację urządzenia.


 

Wyświetlacz informuje o wielu parametrach, a obsługa jest intuicyjna:


1. Wskaźnik czystości powietrza – kolor sygnalizuje jakość powietrza - poziom zanieczyszczeń:
alt


niebieski (lub wyłączony) – powietrze czyste, niewymagające użycia oczyszczacza,
żółty (pulsujący) – zanieczyszczenie powietrza na poziomie umiarkowanym, zaleca się włączenie oczyszczacza
czerwony (szybko pulsujący) – powietrze o bardzo wysokim stopniu zanieczyszczenia, włączenie oczyszczacza jest wymagane
2. Wskaźnik stężenia PM2.5,
3. Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna),

4. Wskaźnik aktualnej temperatury,
5. Wskaźnik aktualnej wilgotności,
5. TIMER - ustawienia czasu działania włącznika/ wyłącznika czasowego,
6. Wskaźnik trybu nawilżania, dioda informuje o jego włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) oraz konieczności dolania wody do zbiornika (czerwona pulsująca dioda),
7. Wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który uruchomi się po przekroczeniu 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody.


Funkcje dodatkowe oczyszczacza SHARP UA-KIL60E-W

 

Najbardziej wydajna jonizacja powietrza Nawilżanie ewaporacyjne
Dzięki generatorowi jonów HIGH DENSITY 25000, zapewnia równowagę jonową powietrza, wypuszczając do powierza strumień jonów dodatnich i ujemnych. Szybkość działania zapewnia niemal natychmiastową skuteczność i odczuwalną poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników, także alergików i osób cierpiących na bóle migrenowe.
       

alt              

Skutecznie nawilża do 660 ml/h, za pomocą wody, tj. bezpiecznej metody ewaporacyjnej, emitując cząsteczki wody poniżej progu aerozolu. Zainstalowany filtr usuwa zanieczyszczenia z wody (rekomenduje się używanie wody wodociągowej). Nie pozostawia mokrych plam i białego nalotu, jest neutralny dla zwierząt domowych. Wrzucenie do pojemnika na wodę kostek lodu zapewnia schłodzenie powietrza o kilka stopni.

 

 

   Programy oczyszczania powietrza i tryby pracy

 

alt
Praca automatyczna oczyszczacza

Dzięki wbudowanym czujnikom: PM2.5 i kurzu, zapachów, światła oraz współpracujące czujniki temperatury i wilgotności, urządzenie samo dobiera optymalne parametry oczyszczania z jednoczesnym nawilżaniem powietrza.
   

Trzy tryby pracy manualnej 

Oczyszczanie, oczyszczanie z nawilżaniem, dowolny tryb z włączoną jonizacją. 
Funkcja inteligentnego nawilżania Zapewnia optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%) przy wykorzystaniu filtrów, które usuwają zanieczyszczenia występujące w wodzie oraz na podstawie automatycznych połączonych pomiarów z różnych czujników, regulują poziom wilgotności powietrza do poziomu optymalnego.
 
Tryb pollen 

Oczyszcza powietrze w zaledwie 14 minut, eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego).
Funkcja Advanced Auto 

Przeznaczona do intensywnego oczyszczania powietrza ze smogu, zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów przy wysokiej wilgotności powietrza.
Tryb Plasmacluster Ion Spot 

Skutecznie zwalcza nieprzyjemne zapachy przylegające do tkanin i mebli. Silny strumień jonów skierowany bezpośrednio na oczyszczaną powierzchnię odświeży ją skutecznie w ciągu 8 minut
 
Tryb Clean Ion Shower 

Ma doskonałe zastosowanie w sypialni, którą w ciągu godziny można efektywnie oczyścić przed snem. Program pracuje w najwyższym trybie, aby kilkukrotnie przefiltrować powietrze, uwalniając od wszelkich zanieczyszczeń.
 
Trzystopniowa regulacja czułości czujników 
niska, średnia, wysoka

 

Trzystopniowa regulacja jasności wyświetlacza
 
jasny, ciemny, wyłączony
 


Tryb sleep
 alt
Oczyszczacz pracuje cicho, dostosowując ruch wentylatora się dopoziomu zanieczyszczenia powietrza. Regu
lacja jasności wskaźników (Auto) wyłączy wyświetlacz po zmroku.

 

Sposoby filtracji w oczyszczaczu UA-KIL60E-W


alt

 • Filtr wstępny - gęsta metalowa siatka dająca się łatwo myć, zabezpiecza ona filtry wymienne przed przypadkowym uszkodzeniem, zbiera największe zanieczyszczenia (o wielkości ponad 240 mikronów) - kurz, sierść czy włosy, wymaga okresowego czyszczenia.
 • Filtr węglowy – z węgla aktywnego z dodatkiem żelu krzemionkowego, który pochłania szkodliwe gazy, usuwa z powietrza związki lotne i nieprzyjemne zapachy powstające w gospodarstwach domowych. Dodatkowo żel krzemionkowy usuwa tlenki siarki (SOx) i tlenki azotu (NOx), dedykowany mieszkańcom miast a także żyjącym w pobliżu dużego natężenia ruchu drogowego.
 • Filtr HEPA H13 – zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, w tym pyłów PM2.5 i PM10, a nawet PM1, czyli mierzone frakcje smogu, wyjątkowo szkodliwego dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, unoszących się w powietrzu bakterii i zarodni pleśni, alergenów.
 • Filtr nawilżacza - to mata ewaporacyjna zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów - zapewnia optymalną wilgotność powietrza.
 • Jonizator Plasmacluster – generuje jony, które otaczają zanieczyszczenia i je dezaktywuje, po 30 sekundach redukuje miano zakaźne koronawirusa SARS-CoV-2 o ponad 90%

 

 

Jak działa technologia Plasmacluster  


altPrzy użyciu pary wodnej powstają w powietrzu jony dodatnie i jony ujemne,


krok 1- Przy użyciu pary wodnej powstają w powietrzu jony dodatnie i jony ujemne,
krok 2 - Jony aktywnie przyłączają się do zanieczyszczeń i neutralizując swój ładunek oddzielają szkodliwe substancje od powietrza, rozkładając zanieczyszczenia,
krok 3 - Jony powracają do powietrza w postaci pary wodnej.


Technologia Plasmacluster zapewnia eliminację 99,97% zanieczyszczeń, bakterii i wirusów z powietrza, którym oddychamy. Ma to bezpośredni i pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Skuteczność technologii została potwierdzona badaniami naukowymi i 13 certyfikatami ośrodków badawczych z całego świata.

 


 

Oczyszczacz skutecznym wsparciem w usuwaniu wirusa SARS-CoV-2alt


Technologia Plasmacluster jako pierwsza na świecie skutecznie redukuje działanie przenoszonego drogą powietrzną koronawirusa (SARS-CoV-2). Liczne badania wykazały, że technologia Plasmacluster redukuje liczbę wirusów SARS-CoV-2 przenoszonych w powietrzu drogą kropelkową. Wystarczy zaledwie 30 sekund, by miano zakaźne wirusa zmniejszyło się o ponad 90%.*


 

* https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/


 

Zalety oczyszczacza SHARP UA-KIL60E-L


⇒ Oczyszczacz klasy PREMIUM o najwyższych parametrach skuteczności,

⇒ Eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, patogeny ożywione i nieożywione,

⇒ W 30 sekund zmniejsza miano zakaźne wirusa SARS-CoV-2 o ponad 90%,

⇒ Likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny (na poziomie 99,9% zanieczyszczeń),

⇒ Dezaktywuje szkodliwe cząstki i usuwa z powietrza zanieczyszczenia,

⇒ Likwiduje wirusy w zaledwie 9 minut,

⇒ Rozbudowany system wielostopniowej filtracji z żelem krzemionkowym likwidującym smog,

⇒ Emituje jony takie, jak naturalnie obecne z świeżym leśnym powietrzu,

⇒ Zapewnia zdrowe i bezpieczne powietrze,

⇒ Eliminuje alergeny pochodzenia roślinnego i zwierzęcego w 14 minut,

⇒ Cichy, energooszczędny i wydajny.

 
alt


Dostępne funkcje:

 


> Plasmacluster - intensywna jonizacja powietrza z unieszkodliwianiem zanieczyszczeń,
 > Wskaźnik aktualnej wilgotności

> Praca automatyczna: parametry dostosowane na podstawie pomiarów z 5 czujników,
 > Wskaźnik zanieczyszczenia filtra
> Dostępne tryby manualne: niski, średni, wysoki, > TIMER - ustawienia czasu działania włącznika/ wyłącznika czasowego

> Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza,
 
> Auto Restart: przywrócenie do pracy po zaniku zasilania

> Advanced Auto: intensywnie oczyszcza powietrze ze smogu,
 
> Trzystopniowa regulacja czułości czujników

> Wskaźnik braku wody i nawilżania
 
> Trzystopniowa regulacja jasności wyświetlacza
> Wskaźnik konserwacji filtrów, 
> Kółka transportowe: komfortowe przemieszczanie, automatyczna blokada kółek
> Wskaźnik stężenia PM2.5 
> Blokada rodzicielska (kids protection): blokowanie sterowania

> Wskaźnik obecności zapachu (informacja kolorystyczna)
 
> Automatyczne otwieranie i zamykanie wywiewu powietrza, chroni przed gromadzeniem się kurzu

> Wskaźnik aktualnej temperatury
 
> Tryb sleep – cicha praca podczas snu
 
 


alt
 

Product Details
 • Sharp
 • biały
 • 10.8
 • 3.6
 • 61
 • tak
 • 51
 • nie
 • tak
 • tak
 • 660
 • nie
 • 50
 • 408
 • tak
 • 2
 • 5.5
 • 20
Attachments

Customers who bought this product also bought:

Related Products

Search iconPhone iconUser iconWishlist iconWishlist iconFacebook iconInstagram iconYoutube iconLocation iconMail iconCompare iconPdf iconPdf iconwishlist iconFAQ iconStar icon filledStar iconStar icon - halfBank iconClock iconFacebook share iconPinterest share iconPinterest share iconAddress iconAddress iconDiscount iconShare icon