• -zł100.00

Oczyszczacz Powietrza Sharp UA-KIL80E-W

zł3,657.72 -zł100.00
zł3,557.72 with tax

Reference
4974019190365
Brand :
Sharp
Warranty
2 years
Availability
Last items in stock

EasyProtect Extended Warranty®

Get up to 3 years of additional protection for your equipment find out more
   
         
  Warranty
basic
zł0.00
  Warranty
+ 1 year
zł283.74
  Warranty
+ 2 years
zł365.04
  Warranty
+ 3 years
zł470.73
Grade:
5,00/5 (6 reviews)
Add to compare 0 Ask for a product
 • Color
  biały
 • Powierzchnia oczyszczania max (m2)
  62
 • Przepływ powietrza max (m³/h)
  498
 • Funkcja nawilżania
  tak
 • Jonizacja
  tak
 • Pobór energii max (W)
  103
 • Poziom głośności max (dB)
  55

Description

Oczyszczacz Powietrza Sharp UA-KIL80E-W

 

Biorąc pod uwagę jego maksymalną wydajność – oczyszczacz UA-KIL80E-W należy do referencyjnie cichych. W trybie SEN generuje zaledwie 21dB. Jak wszystkie oczyszczacze powietrza tej japońskiej marki należy do niezwykle energooszczędnych. Zużycie prądu może wynosić zaledwie 6,4W. Ten Inteligentny oczyszczacz powietrza posiada 5 czujników sterujących pracę automatyczną – 4 odpowiadają za analizę powietrza, natomiast 1 za analizę warunków otoczenia oczyszczacza. Specjalna konstrukcja wywiewu dodatkowo zwiększa jego wydajność wykorzystując tzw. efekt Coanda.

Skorzystaj z promocji Świątecznej i odbierz dodatkowy oczyszczacz za 1 zł >>>
altW serii Premium oczyszczaczy powietrza Sharp wykorzystywane są filtry cechujące się długą żywotnością (do 10 lat). Dodatkowo dzięki unikalnemu systemowi automatycznego czyszczenia filtra wstępnego ten niezwykły  jest zarówno tani w eksploatacji i jak i łatwy w obsłudze.

 

alt

 

 

Unikalny system filtrów powietrza

 

Pasywny system filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W należy do najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych na rynku oczyszczaczy powietrza. Pierwszym jego etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy. Sharp postawił tutaj na innowacyjny system automatycznego czyszczenia, który wykorzystuje specjalne rolki zbierające kurz do pojemnika. Proces uruchamia się co 48 godzin i trwa 8 minut. W tym czasie oczyszczacz nie pracuje, a wskaźnik oczyszczania filtra jest podświetlony. Użytkownik nie musi przeprowadzać regularnej konserwacji, ale średnio co pół roku oczyścić pojemnik. Jeśli wyłączy tryb automatycznego czyszczenia, urządzenie samoczynnie przeprowadza go co miesiąc (po 720 godzinach pracy).

 

Drugim etapem efektywnego oczyszczania powietrza jest filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, który wychwytuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy wydzielające się w czasie codziennych czynności w domu. Żel krzemionkowy wyróżniają właściwości umożliwiające usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx), które szczególnie źle wpływają na koncentrację i samopoczucie. To w szczególności problem mieszkańców większych miast, w których występuje spore natężenie ruchu drogowego.
 

Ostatnim etapem pasywnej filtracji jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie co najmniej 99,97%. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy powietrze wolne od pyłów PM10 i PM2.5 czy nawet PM1, czyli mierzonych frakcji smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, unoszących się w powietrzu bakterii i zarodni pleśni, alergenów i blisko 100% innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona.

 
alt
 

Certyfikat SEAL OF APPROVAL
 

Ten model oczyszczacza powietrza Sharp, posiada przyznany przez The British Allergy Foundation certyfikat Seal of Approval.

The British Allergy Foundation to wiodąca i prestiżowa organizacja zapewniająca wsparcie, porady i informacje dla osób żyjących z chorobami alergicznymi, która nadając ten certyfikat potwierdziła tym samym skuteczność tego urządzenia w efektywnym oczyszczaniu powietrza z alergenów i roztoczy.
 

Co wyróżnia produkt nagrodzony przez Allergy UK?

Najbardziej prestiżowym potwierdzeniem jest "Znak Zatwierdzenia".

alt
 

Wszystkie produkty, które otrzymały Znak Zatwierdzenia przeszły testy naukowe przeprowadzane przez niezależne laboratorium zgodnie z protokołami opracowanymi przez wiodących specjalistów w dziedzinie alergii. Produkt z tym logo zapewnia konsumenta, że został on naukowo przetestowany i udowodniono, że ogranicza/redukuje/usuwa alergeny z otoczenia.
 
 

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-KIL80E-W

 

Najnowszy oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W oferuje tryb inteligentnego oczyszczania i nawilżania. Dzięki niemu całkowicie zdejmuje z Użytkownika konieczność martwienia się o jakość powietrza w pomieszczeniu, zapewniając optymalną wilgotność i usuwając niemal 100% zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych bez ingerencji użytkownika. Został wyposażony w aż 5 czujników:
alt
Czujnik PM2.5 i kurzu
 

Monitoruje stężenie zanieczyszczeń mechanicznych z możliwością oddzielnej analizy molekuł pyłu PM2.5. Ma możliwość regulacji czułości (niska, średnia, wysoka). W ustawieniach fabrycznych Użytkownik otrzymuje ustawienie średnie.

 


Czujnik zapachów

 

Na bieżąco wykrywa szkodliwe zanieczyszczenia gazowe i zapachy pochodzące z otoczenia. Wartość jego wskazań sumowana jest ze wskazaniami innych zanieczyszczeń, aby efektywnie sterować wydajnością oczyszczacza dla jego maksymalnej efektywności.


 

Czujniki temperatury i czujnik wilgotności

 

Współpracując ze sobą, dostosowują poziom nawilżenia powietrza do temperatury (poniżej 18°C – 65%, 18-24°C – 60%, powyżej 24°C – 55%), tym samym dbając o optymalną wilgotność wewnątrz pomieszczenia.


 

Czujnik światła


Odpowiada za inteligentne uruchamianie trybu SLEEP, w którym priorytetem jest generowanie minimalnego hałasu oraz wyłączenie wszystkich informacji na panelu sterowania. Urządzenie zachowując sprawność do wydajnego oczyszczania i nawilżania powietrza staje się jednocześnie w nocy „niesłyszalne” i „niewidzialne” nie przeszkadzając Użytkownikom w odpoczynku.

Oczyszczanie powietrza z troską o odpowiednie nawilżenie


Jako nawilżacz powietrza model UA-KIL80E-W oferuje więcej niż wydajne nawilżanie powietrza (do 700 ml/h). Oznacza to, że przy ciągłej pracy wyewaporowane w kubaturę pomieszczenia może być nawet blisko 17 litrów wody w ciągu doby. Sharp postawił na higieniczną, sprawdzoną i bezpieczną dla Użytkowników metodę ewaporacyjną, w której emitowane cząsteczki wody są poniżej tzw. progu aerozolu. Jest to jeden z warunków koniecznych, który muszą spełniać nawilżacze, aby uzyskać akceptację lekarzy alergologów i pulmunologów. W tym inteligentnym nawilżaczu znajduje się filtr, który z jednej strony odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z wody wodociągowej (nie ma konieczności używania innej), natomiast z drugiej zasila przepływające i wyczyszczone wcześniej suche powietrze z nano-cząsteczkami wody tworząc tzw. efekt nano cloud. Jego przewagą jest nie tylko wyjątkowa funkcja i skuteczność, ale także bardzo długa żywotność sięgająca nawet nawet 10 lat (przy intensywnym wykorzystywaniu mocno zanieczyszczonej wody czas ten może ulec znacznemu skróceniu). W inteligentnym nawilżaczu Sharp UA-KIL80E-W znajduje się również praktyczny wskaźnik zanieczyszczenia filtra. Uruchomi się w momencie przekroczenia 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody.

 
alt
Inteligentne wspomaganie
 

Dzięki niemu użytkownik nie przegapi nigdy właściwego momentu na przeprowadzenie czynności konserwacyjnych filtra nawilżającego i pojemnika nawilżacza. Musi natomiast pamiętać, by za każdym razem zresetować wskaźnik po ich wykonaniu.

Ten ultranowoczesny oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania nie posiada wszystkich wad nawilżaczy ultradźwiękowych: nie generuje białego nalotu na meblach, nie pozostawia na nich mokrych plam oraz nie jest uciążliwy dla zwierząt domowych, jak psy i koty. Na wyświetlaczu nawilżacza UA-KIL80EW Użytkownik otrzymuje również wskaźnik trybu nawilżania, czyli zmieniającą kolor diodę informującą o włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) trybu nawilżania oraz konieczności dolania do zbiornika wody (czerwona pulsująca dioda).

Flagową funkcjonalnością nawilżaczy Sharp jest tryb inteligentnego nawilżania, który pracuje w oparciu o dane pochodzące z czujników wilgotności i temperatury. Topowy nawilżacz UA-KIL80E-W cały czas dba o to, aby zapewniać optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu (poniżej 18°C – 65%, 18-24°C – 60%, powyżej 24°C – 55%).
 

 
altPodobnie jak w wielu innych modelach premium Sharp, model UA-KIL80E-W to nie tylko 3-stopniowe pasywne oczyszczanie i niezależne nawilżanie powietrza. To również bezpieczna, przebadana i certyfikowana jonizacja powietrza. Do wnętrza pomieszczenia generowana jest odpowiednia ilość dodatnich i ujemnych klastrów jonowych, które aktywnie dezynfekują powietrze unieszkodliwiając bezpośrednio w powietrzu patogeny ożywione i nieożywione, wyraźnie poprawiając jakość i higienę powietrza. Ten unikalny i opatentowany przez Sharp system skutecznej i bezpiecznej jonizacji potrafi zdezaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii, co zostało potwierdzone badaniami. Jako wyjątkowo efektywny jonizator Sharp UA-KIL80E-W jest doskonałym wsparciem dla alergików, którzy mogą korzystać z niego przez cały rok, eliminując alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) jak i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego). Technologia Plasmacluster dba o równowagę jonową w pomieszczeniu, która ma wpływ na samopoczucie domowników i może być istotnym wsparciem w czasie bólów migrenowych.Jedną z unikalnych funkcjonalności wykorzystującą właściwości klastrów jonowych jest specjalny tryb Plasmacluster Ion Spot, dzięki któremu możliwe jest szybkie i efektywne usunięcie drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów zalegających w tkaninach. Użytkownik może skierować strumień powietrza bezpośrednio na wybrany przedmiot (przesiąknięta dymem marynarka, przepocone pantofle, wnętrze kasku, etc.), a silny strumień jonów skutecznie go odświeży w ciągu 8 minut. To prosty sposób na pozbycie się niechcianych zapachów np. z zasłon czy poduszek. 
alt


alt

altZobacz Kartę Produktu


Skorzystaj z bezpłatnego przedłużenia gwarancji na ten produkt, do 5 lat!

altRegulamin 5 lat Gwarancji


alt
 

Product Details

 • Sharp
 • 4974019190365
 • wolnostojący
 • 693 x 400 x 359 mm
 • biały
 • 11.8
 • 3.6
 • 103
 • 44
 • automatyczny, manualny, pollen, sleep
 • stężenie PM2.5, kurz, zapach, temperatura, wilgotność, pobór mocy, zanieczyszczenie filtra, tryb nawilżania, jakość powietrza, automatyczne oczyszczanie filtra wstępnego, tryb pracy
 • technologia Plasmacluster Ion, Ion Shower, Plasmacluster Ion Spot, automatyczne czyszczenie filtra wstępnego, kółka z blokadą, autorestart, regulacja jasności wskaźników
 • tak
 • 55
 • nie
 • tak
 • tak
 • 700
 • nie
 • 62
 • 498
 • tak
 • ewaporacyjny
 • nie
 • wstępny, węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, HEPA, nawilżacza
 • 10
 • PM2.5, kurz, zapach, wilgotność, temperatura, natężenie światła,

Attachments

SHARP GWARANCJA Premium Download
Karta produktu Download
5 lat gwarancji 24.11.22 Download
Oczyszczacz gratis 01.2023 Download

Reviews (6)

Adam W Grade 5/5

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W , to pierwszy mój oczyszczacz jaki kupiłem. Zacząłem od razu z "górnej " półki. Biorąc pod uwagę wartości techniczne i design ,lepszego nie ma. Zamierzam używać go w miejscu publicznym( poczekalnia, gabinet), aby zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowej bądź bakteryjnej oraz oczyścić powietrze z drobinek kurzu i innych zanieczyszczeń. Odpowiednie nawilżenie sprawi ,że w pomieszczeniu będzie się "lepiej" oddychać. Wydajność urządzenia oraz jego energoszczędność to ważny aspekt zakupu. Cicha praca , nie będzieprzeszkadzała w codziennych czynnościach. Oczyszczacz godny polecenia.

Holding Liwa Sp. z o.o. Marcin Bajor Grade 5/5

KIL80E-W to urządzenie jakie chciałem zakupić od dawna. Odebrałem urządzenie osobiście - obsługa sklepu bardzo pomocna i miła. Nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. Czekałem z zakupem jak tylko położymy parkiet dębowy w naszym nowym domu. Nawilżacz i oczyszczacz sprawdza się idealnie. Od razu działał pełną parą i po tych 14 dniach użytkowania mogę śmiało polecić każdemu. Działa na parterze o powierzchni prawie 90 m2 gdzie są deski i ogrzewanie podłogowe. Idealnie nawilża do tych 50 - 55 %. Wart swoich pieniędzy !

Mateusz Grade 5/5

Produkt dostarczony, uruchomiony. Bardzo dobrze się sprawdza! Czujemy zmianę powietrzna na mieszkaniu, oddycha się zdecydowanie lepiej. Tryb nocy pozwala spokojnie spać zarówno dorosłym jak i dziecku (2 roczne). Nawilżacz widać, że intensywnie pracuje - patrząc na ilość dolewanej wody do zbiornika.
Polecam!

Kamil Grade 5/5

Oczyszczacz wygląda bardzo nowocześnie, łatwo się uruchamia, działa cichutko, kiedy trzeba ma naprawdę niesamowitą moc. Póki co, działa krótko, ale już czuć efekt. Myślę, że to najlepszy wybór, jakiego dokonaliśmy.

Karol Grade 5/5

Postawiłem na Sharpa, ze względu na polecenia znajomych. Ostateczny wybór padł na KILa. To dopiero początek tej przygody, a już czujemy pozytywne efekty. Jestem bardzo zadowolony. Oby tak dalej!

Customers who bought this product also bought:

Related Products

Search iconPhone iconUser iconWishlist iconWishlist iconFacebook iconInstagram iconYoutube iconLocation iconMail iconCompare iconPdf iconPdf iconwishlist iconFAQ iconStar icon filledStar iconStar icon - halfBank iconClock iconFacebook share iconPinterest share iconPinterest share iconAddress iconAddress iconDiscount iconShare icon